“Üniversite’ye her konuda destek vermeye hazırız”

Hitit Üniversitesi’nin fiziki şartlar ve akademik personel olarak her geçen gün büyüdüğünü ifade eden AKP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Üniversite’ye desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Güncel 27.11.2014, 23:22 27.11.2014, 23:24
420
“Üniversite’ye her konuda destek vermeye hazırız”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, AKP Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri Salim Uslu ile TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Dr. Cahit Bağcı’yı makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerinde genel olarak Hitit Üniversitesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler veren Rektör Alkan, Teknokent, Merkez Laboratuvarı, MYO 1. Etap ve Alaca MYO binalarının bir kaç ay içerisinde teslim edileceğini belirterek Kuzey Kampüsü’nde temeli atılan binaların da hızla şekillendiğini söyledi.

İlk ziyaretini TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya gerçekleştiren Prof. Dr. Alkan, kısa bir süre önce Hitit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “Sürgünün 70. Yılında Ahıska Türkleri Uluslararası Sempozyumu”na katılımlarından ve vermiş olduğu desteklerden dolayı Uslu’ya teşekkür etti.

Prof. Dr. Alkan ayrıca, yakın bir zamanda Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde Çorum’da IV. Türk Dünyası Ekonomi Forumu’nun düzenleneceğini belirterek Uslu’dan destek istedi.

Üniversite binalarının teslim edilecek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirten TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Hitit Üniversitesi’nin fiziki şartlar ve akademik personel olarak her geçen gün büyüdüğünü ifade ederek, desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

İkinci ziyaretini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi, AKP Çorum Milletvekili Dr. Cahit Bağcı’ya gerçekleştiren Alkan, kısa bir süre önce AKP Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Bağcı’yı tebrik ederek, Hitit Üniversitesi’ne bütçe sürecinde verdiği destekler için teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milletvekili Bağcı da, açılışlarla birlikte Hitit Üniversitesi’nin daha da güçleneceğini ve Üniversite’ye her türlü destek olacaklarını ifade ederek, Prof. Dr. Alkan’a başarılar diledi.


(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@