Üniversiteliler Amasya Merzifon Havalimanı’nı gezdi

Güncel 26.03.2017, 22:49 26.03.2017, 23:08
2540
Üniversiteliler Amasya Merzifon Havalimanı’nı gezdi

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı öğrencileri, Amasya Merzifon Havalimanı’na teknik gezi düzenledi.

Bölüm Başkanı Öğr.Gör. Ömer Faruk Karakaş ve öğretim elemanları Öğr.Gör. Aslıhan Kaya ve Öğr.Gör. Murat Kartal eşliğinde Amasya Merzifon Havalimanı’na gerçekleştirilen teknik gezide öğrenciler, havalimanı ve havalimanı ekipmanlarını yerinde tanıma imkânı buldu. Havalimanının yolcu karşılama ve bekleme salonundan apronuna kadar her bir bölgesini HAVAŞ yetkililerinin anlatımıyla gören öğrenciler ayrıca havalimanı ekipmanlarını ve acil müdahale araçlarını da tanıdılar. Check in işlemleri hakkında yetkili personelden bilgi alan öğrenciler, bagaj işlemlerini yerinde gözlemleyerek derslerinde öğrendikleri bilgilerin uygulamalarına şahit oldular. 

Amasya Merzifon Havalimanı Müdürü İbrahim Çıldır, havalimanı eğitim salonunda öğrencilere havalimanı hakkında detaylı bilgiler vererek, sivil havacılık sektöründeki bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktardı. Devlet Hava Meydanları İşletmesinin tanıtım filminin de izlendiği teknik gezide Çıldır ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr.Gör.Ömer Faruk Karakaş da, yerinde eğitimin, reel sektörün tecrübe birikiminin öğrencilere aktarılmasının önemine işaret ederek yoğun bir şekilde bu kanalı açık tutmaya ve farklı program formatlarıyla bu alanda öğrenciler ve sektör üzerinde farkındalık oluşturmaya gayret ettiklerini belirtti. Her fırsatta Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programının eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek sunan Amasya Merzifon Havalimanı Müdürü İbrahim Çıldır ve onun şahsında bütün işletme çalışanlarına teşekkür eden Karakaş, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda mesleki eğitimin kalitesini yükseltmek adına reel sektör işbirliklerini ve özellikle de yerinde eğitimi önceleyerek teknik geziler konusunda programlara destek veren Üniversite yöneticilerine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 16 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:54
Öğle 12:55
İkindi 15:23
Akşam 17:45
Yatsı 19:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@