“Üniversite-belediye işbirlikleri şehir için ideal bir fırsattır”

Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam, üniversitelerin günümüzde artık bilimsel eğitimin ve aktivitelerin kendi içinde yürütülüp, sadece öğrencilerin eğitildiği yerler olarak kalmadığını belirterek, “Bulunduğu toplumla, bilimsellik temelinde gelişmişlik ve yenilikleri içerek hizmetleri de paylaşan kuruluşlar olarak kabul görmektedir” dedi.

Güncel 16.03.2016, 23:27 16.03.2016, 23:27
507
“Üniversite-belediye işbirlikleri şehir için ideal bir fırsattır”

Üniversite ile özel ve kamu kuruluşları, sanayi ve sektör ilişkilerinin önemli olduğunu kaydeden Baykam, bulunduğu şehre olan sorumluluğu da göz önüne alındığında üniversitelerin belediye ile işbirliklerinin, problemlere yönelik yeni, bilimsel normlarda çözüm arayışları için ideal bir fırsat olduğunu belirtti.
Çorum Belediyesi ile imzalanan “Çorum İçin Bir Projem Var” programının ikinci dönem imza töreninde konuşan Baykam, şunları söyledi:
“Buna bir örnek olarak gerçekleştirilen ve Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi arasında 2 yıl önce imzalanan “Çorum İçin Bir Projem Var” projesi kapsamında destek verilecek 2’inci dönem projelerin değerlendirilmesi tamamlanmış olup, başvuru yapan 9 proje içinden 3’ü proje desteği almaya hak kazanmıştır.
Çorum’un problemlerinin çözümü, belediye tarafından yürütülen hizmetlerin etkinliğinin, verimliliğinin ve kalitenin arttırılması, kentin tarih ve kültürel mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması, sosyal ve kültürel hayatın geliştirilmesi ile ilgili üniversitemiz akademisyenleri tarafından projelendiren ve Çorum Belediyesi tarafından desteklenmekte olan proje sayısı böylece 7 olacaktır.
Şehir ve üniversite için faydalı olarak her faaliyette işbirliği içinde olan üniversitemiz ile Çorum Belediyesi, bu proje ile de gerçekten örnek bir program gerçekleştirmektedir.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@