02 Ekim 2016 Pazar 21:57
Ünal Yıldırım: “Yaşlılar tecrübe kaynağımız”
Yaşlılar Günü nedeniyle bir açıklama yaparak yaşlıların toplumsal yaşama aktif olarak katılmaları, sosyal ve kültürel veya ekonomik haklarına sahip olmalarının çok önemli olduğunu belirten Ünal Yıldırım tüm yaşlıların gününü kutladı.
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yıldırım ülkemizde doğum oranlarının düşmesi, bilinçli beslenme ve hareketli yaşam sayesinde yaşlı nüfusunun giderek arttığını söyleyerek şu görüşlere yer verdi: “Yaşlılıkta daha iyi ve kaliteli bir yaşam için sağlık sorunlarından korunmak gereklidir. Korunmak için başlıca üç ilke, yeterli ve dengeli beslenme, doğru fiziksel aktivite ve egzersiz yapma, alkol ve sigara kullanımından uzak durmak önemlidir.
Kısaca 'sağlıklı yaşam ilkeleri' olarak bilinen bu kurallara uyulması durumunda yaşlanma ile ortaya çıkabilecek olan önemli sağlık sorunlarından başarılı şekilde korunmak mümkündür. İnsanoğlunun var olduğu günden bugüne kadar üzerinde en çok düşündüğü, araştırma yaptığı, türlü çareler aradığı ama bir türlü engelleyemediği gerçek yaşlanmaktır. Her yeni güne yaşlanmak için değil sağlıklı yaşamak için gençlikten ömür saklamak hepimizin elinde”
(Haber Merkezi)
Son Güncelleme: 02.10.2016 21:58