Ulukavak Polis Karakolu’nun eski binası sağlık ocağı olacak

Çorum’un en büyük mahallesi Ulukavak’ta bir zamanlar “polis karakolu” hizmet veriyordu. Merkez Polis Karakolu ve Bahçelievler Polis Karakolu’nun yanında bir de Ulukavak Polis Karakolu vardı. Emniyet Müdürlüğü, bu karakolun kapatılmasına karar verince, bina da adeta kaderine terkedildi. Özellikle, tam 66 kişinin hissesi olduğundan, mülk sahipleri de bina ile ilgili herhangi bir tasarrufta bulunamadı.

Güncel 20.02.2019, 00:05
2109
Ulukavak Polis Karakolu’nun eski binası sağlık ocağı olacak

Geçmişte telsiz seslerinin susmadığı, uzun yıllardan beri de tam bir suskunluk içinde olan binanın mahalle yararına değerlendirilmesi için, Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir çeşitli girişimlerde bulundu; Sağlık Müdürlüğü’ne, binanın sağlık ocağı olarak düzenlenmesi önerisini götürdü. Sağlık Müdürlüğü’nde, mülkün hissedarları ile yapılan toplantıda olumlu sonuca varılması üzerine de, bu doğrultuda hazırlıklara başlandı.

Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, mahalle sakinlerinin, bu binanın yöreye sağlık hizmeti vermesini arzu ettiklerini belirterek, “Prensip olarak sorun çözülmüş durumda. Tek sorun gerekli ödeneğin sağlanması. Bunun da önümüzdeki günlerde çözüme kavuşturulacağını ve Mayıs ayında tadilat-tamirat çalışmalarına başlanabileceğini umut ediyorum” diye konuştu.

(Yusuf ÇINAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@