“Ülkücülük hayal değil, idealdir”

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı’nda (TÜRKAV) ‘Geçmişten Günümüze’ isimli söyleşi programı düzenlendi. Avukat Fahri Azkur ve emekli öğretmen Halil Tekkeşin’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe MHP İl Başkanı İsmail Lek, partililer, vakıf üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncel 02.02.2014, 20:40 02.02.2014, 20:40
1595
“Ülkücülük hayal değil, idealdir”
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı TÜRKAV Başkanı Arslan Çevik yaptı. Çevik, “Büyüklerimizi vakfımızda ağırlamak bizler için vefa borcudur. Geçmişini bilmeyen geleceğini de bilmez. Tarihe tanıklık etmiş Fahri ve Halil hocalarımızdan öğreneceğimiz çok şey var. Kendilerinin bizleri bilgi ve tecrübeleriyle aydınlatacağını düşünüyorum ” dedi.
Bir dönem Çorum’da MHP İl Başkanlığı da yapan Av. Fahri Azkur, geçmişten günümüze Çorum olaylarını değerlendirdi. “Çorum olayları neden oldu, nasıl patlak verdi? Çorum halkı böyle bir yanlışa nasıl geldi? Camia bu olayları nasıl değerlendirmelidir? Biz bu yanlışın neresindeyiz” sorularını davetlilere yönelten Azkur, soru cevap şeklinde konuşma yaptı.
‘Geçmişten Günümüze’ isimli etkinlikte eğitimci Halil Tekkeşin de 1980’li yıllara ait anılarını davetlilerle paylaştı. TÜRKAV Başkanı Arslan Çevik, ilerleyen günlerde de bu tür sohbetlerin devam edeceğini söyledi. (Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@