“Ülkücüleri kavganın içine çekemeyecekler”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Ahmet Hattab İmal, ülke genelinde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Güncel 10.10.2014, 22:12 10.10.2014, 22:13
674
“Ülkücüleri kavganın içine çekemeyecekler”
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Ahmet Hattab İmal, ülke genelinde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Suriye’nin Aynel Arap kasabasında, bir süredir eli kanlı iki terör örgütünün çatıştığını ve maalesef en büyük zararı yine coğrafyanın sivil halkının gördüğünü söyleyen Ahmet Tattab İmal burada yaşanan hadiseler bahane edilerek ülkemizin karıştırılmak istenmesine tepki gösterdi.

Türkiye genelinde birkaç gündür meydana gelen olaylarda 30’un üzerinde vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve yüzlerce kişinin yaralandığını hatırlatan İmal, Aynel Arap’ta yaşayan sivillere karşı ülkemizin insaniyetini bir kez daha ortaya koyduğunu, PKK militanlarının ise Türkiye’de ayaklanma girişiminde bulunduğunu dile getirdi.

Yaşanan olaylarla sokakların alev topuna döndüğünü, kamu mallarına zarar verildiğini, işyerlerinin yağmalandığını ve şehirlerde huzur kalmadığını vurgulayan Ülkü Ocakları Başkanı İmal, iktidarın açılım kendilerinin ise ihanet sürecinin bu gelişmelere neden olduğunu kaydetti.

Yaşananlarda iktidarın üç maymunu oynayarak olanları görmezden geldiğini de söyleyen Ahmet Hattab İmal, “Türk bayrağının hedef alınması, devletimizin kurucusu Atatürk’ün heykellerinin yakılması, kamu binalarına saldırılması ve hainlerin tüm mukaddes değerlere saldırılarak ülkücüler kavganın içine çekilmeye çalışılmaktadır. Ülkücü Hareketin önceliği Türk Milleti’nin menfaatleri ve Türk Devleti’nin bekasıdır. Milletimizi hedef alanlar, akıbetini ve sonuçlarını iyi değerlendirmeli. Milletimize karşı gerçekleştirmiş oldukları bu alçakça girişimin, tarihte olduğu gibi Türk Milletinin defalarca def etmiş olduğu, basit ve aşağılık bir denemeden öteye varamayacağını anlamalıdırlar. Ülkücü Hareket olarak yaşanan saldırıları durdurmak ve kaos ortamının önüne geçmek adına devletimizin yetkililerini ve kolluk kuvvetlerini göreve çağırıyoruz. Bu tür provakatif eylemlere karşı tek yumruk olarak devletimiz için mücadele etmeye çağırıyoruz” diye konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@