Ülkücüler mum yaktı

Çorum Ülkü Ocakları 4 Aralık “Madenciler Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Güncel 06.12.2014, 01:04 06.12.2014, 01:05
719
Ülkücüler mum yaktı
Çorum Ülkü Ocakları 4 Aralık “Madenciler Günü” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.
Ellerindeki meşalelerle basın açıklaması yapan ülkücüler adına konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Hattab İmal, resmi verilere göre ülkemizde son 70 yılda maden kazalarında 3 binin üzerinde kişinin hayatını kaybettiğini ve bu acı tablonun ülkemizi dünyada ilk sıraya oturttuğunu söyledi.
Teknolojinin gelişmesine paralel olarak madenlerin daha güvenli hale gelmesi beklenirken, ülkemizde son dönemde maden facialarında büyük bir artış gözlendiğini, dolayısıyla konunun mesele teknoloji veya imkanla değil; insan hayatına verilen önemle alakalı olduğunu söyleyen İmal, bu durumun yönetim ve denetimin başı bozukluğunu ortaya koyduğunu vurguladı.
“Kömürün isini alın teriyle temizleyen maden emekçilerinin uğradığı haksızlığın temel etkeni olan taşeronluk sistemi, kamu faydası yerine yandaş faydası gözetilerek yapılan özelleştirmeler ve ihaleler doğrudan doğruya Allah'ın emirleriyle ve Peygamberin ölçüsüyle ters düşmektedir” diyen Ahmet Hattab İmal, iktidarın iş güvenliği ile ilgili ciddi tedbirler alması ve taşeronluğu kaldırılması gerektiğini ifade etti.
İmal, “Bizler, zalimin karşısında, mazlumun yanında olmayı kendine düstur edinmiş Ülkücü Türk gençleri olarak “Dünya Madenciler Günü” olarak kabul edilen bugünde, yakın bir zamanda kaybetmiş olduğumuz Soma ve Ermenek maden şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, onların emanetleri olan kıymetli ailelerinin her dem yanlarında olacağımızı bir kez daha belirtmek istiyoruz” dedi.
Maden kazalarının önüne geçilmesi amacıyla toplantıda hazır bulunan ülkücü gençler, taktıkları maske ve yaktıkları mumlarla madencilerin sesi olmaya çalıştı. Etkinlik maden şehitleri başta olmak üzere bu vatanın savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına dua edilmesi ve gençlerin ülkücü yemini etmesi ile son buldu.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@