“Ülkenin geleceğine imam hatipliler yön verecek”

Türkiye Adalet Araştırmaları Merkezi Başkanı (TÜRKAD) Avukat Mehmet Sarı, imam hatip öğrencileri ile bir araya geldi. ÇORİMDER binasında öğrencilerle buluşan Sarı, öğrencilerin sorularına cevap verdi.

Güncel 21.02.2019, 20:50
384
“Ülkenin geleceğine imam hatipliler yön verecek”

Öz geçmişini anlatarak konuşmasına başlayan Avukat Mehmet Sarı, kendisini dinlemeye gelen öğrenciler ile tek tek tanıştı.

“İMAM HATİP NESLİ ÜLKENİN GELECEĞİNE HİTAP EDİYOR”

Öğrencilerin ileride ülkenin geleceğine dair kararlar verebileceğini kaydeden Sarı, ülkenin at başı denilecek meselelerine imza atacak kişilerin imam hatipliler olacağını, imam hatip nesli üzerinden bakıldığında imam hatip neslinin gerçekten bugün ülkenin geleceğine hitap ettiğini anlattı.

Türk milletinin medeniyet dokusunun üzerinde imam hatip neslinin olduğuna vurgu yapan Sarı, ‘İmam hatip okullarından Cumhurbaşkanı çıkar’ sözünü sürekli telaffuz ediyoruz. Bu söz aslında bize büyük bir mesuliyet yüklüyor. Bu mesuliyeti göz ardı edersek, o zaman çetin bir mücadelenin parçası olabilir miyiz" şeklinde konuştu.

“İMAM HATİP NESLİ KENDİNDEN VAZGEÇMİŞ ÖNCÜ BİR KUŞAKTIR”

İmam hatip neslinin bir parçası olmanın kendi önceliklerinden vazgeçmiş öncü bir kuşağa dâhil olmak anlamına geldiğini belirten Sarı konuşmasını şöyle sürdürdü; “İmam hatip nesli kendinden, kendi önceliklerinden vazgeçmiş bir nesildir. İnsan işine samimiyetle başlarsa yanına gayreti de korsa sonu geliyor. Gerçekten kendimizi önemli bir vazifenin önemli bir hizmetin, insanlığa hizmetin bir parçası olarak göreceğiz. Bunun mihenk taşlarının döşenmesi lazım. Sonuç olarak gayretin bir parçası olmalıyız. Çok çalışalım, konsantre olalım, ne istediğimizi bilelim, ona ilişkin fedakârlıkların da hiçbirinden kaçınmayalım. İnanın bundan sonra başarı gelir. Önce kişi kendini bulmalı, kişi kendini bulduktan sonra taşacak, ondan sonra da insanlara faydalı olma süreci başlar. Allah yeryüzünde insanlar ne isterse onu veriyor, hiç kimse istemediğine nail olmuyor. Mevla kim ne isterse onu önüne getiriyor ona hakkında hayırlısını veriyor. Bu nedenle her zaman dua edelim." (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@