“Ülkemizde kadın sorunları hâlâ kanayan bir yara”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, Atatürk’ün önderliğinde yapılan hukukî düzenlemelere rağmen, ülkemizde kadın-erkek eşitliği uygulamalarında çağdaş dünyanın gerisinde kalındığına dikkat çekerek, “Türkiye’de kadın istismarı, kadınlara uygulanan şiddet, erken yaşta evlilikler ve cinsiyet ayrımcılığı gibi durumlar hâlâ kanayan yara olmaya devam etmektedir.” dedi.

Güncel 05.12.2017, 22:30
644
“Ülkemizde kadın sorunları hâlâ kanayan bir yara”

CHP Merkez İlçe Başkanı Suludere, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın Verilişinin 83. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ali Rıza Suludere mesajında şu görüşleri dile getirdi:

“Türk kadınına verdiği değeri sosyal yaşamın her alanında gösteren Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yapılan hukuki düzenlemelere ve alınan onca yola rağmen; ülkemizde kadın-erkek eşitliği uygulamaları açısından bugün varılan nokta ne yazık ki çağdaş dünyanın çok gerisinde kalmıştır. Türkiye’de; kadın istismarı, kadınlara uygulanan şiddet, erken yaşta evlilikler, cinsiyet ayrımcılığı, vb. durumlar hâlâ kanayan yara olmaya devam etmektedir.

Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınlarımızın katkısı büyük olmuştur. Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur. Gerek Cumhuriyet’in kuruluşundan önce, gerekse sonra, başarıları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır.

Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği, bu anlamlı günde kadın haklarının her geçen gün iyileştirilmesi ve kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor, tüm kadınlarımızı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı’nın verilişinin 83. yılında; kadın erkek eşitliğinin sosyal ve siyasal hayatta tam ve koşulsuz gerçekleştiği bir geleceği birlikte inşa edeceğimize söz veriyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@