“Ülkede işsizlik artarken iktidar koltuk sevdasında”

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, Türkiye'de 3,5 milyon işsiz olduğunu ve bunların önemli bir kısmını gençlerin oluşturduğunu belirterek, “Ülkede işsizlik artarken, iktidar koltuk sevdasında” dedi.

Güncel 17.03.2019, 19:05
236
“Ülkede işsizlik artarken iktidar koltuk sevdasında”

Seçim çalışmaları kapsamında bugüne kadar 6 bine yakın esnafı ziyaret ettiklerini kaydeden Kurt, “Esnaf artık yandaş belediye istemiyor. Yaptığımız ziyaretlerde esnafımız ülkemizde beka sorununun bulunmadığını, ülkede ‘ahlak’ ve ‘ekonomik’ sıkıntını had safhada olduğunu söylüyorlar. Görüştüğümüz esnaflar Bağ-Kur, SGK primleri ve vergilerini ödeyemediğini, çalışanların maaşlarını zor verdiklerini dile getiriyorlar. Bırakın dış güçleri, üretimi bitirdiniz, çiftçiyi bitirdiniz, sanayi esnafını bitirdiniz. Bekadan bahsediyorsunuz. Artık uyanma vakti geldi” diye konuştu.

Türkiye'de iş ortamı ve yatırımların ona göre hazırlanmadığı için işsizliğin arttığını kaydeden Kurt, “Öbür taraftan işçilerimiz çalışıyor, emeğini veriyor. Bir kısmı kalifiye olmuş, işlerinde çok güzel ücretler alabiliyor ama benim kanaatim şu ki özellikle asgari ücret açlık sınırında olursa bir memlekette milli gelir adil dağılmıyor demektir. İşveren, esnaf, patronlar bundan korkmasın. Bakın Erbakan Hoca, Allah rahmet eylesin, 95-96'da başbakan oldu. İlk yaptığı iş, memura, işçiye, çiftçiye ciddi zamlar yapmak oldu. Memur 6 aylık ilk önce yüzde 50, altı ayla yüzde 132 zam aldı, asgari ücret yüzde 110 arttı. Pancar, fındık yüzde 250, buğday yüzde 110 zam aldı. Ama ne esnafta, ne sanayicide, ne işverende herhangi bir panik yaşamadık, çünkü pazar canlandı. Bu sefer yeni mal talebinde bulunuldu, yatırım yapmak isteyenler yatırım yaptı, yeni istihdam sahaları doğdu, işsizlik azaldı, ekonomi canlandı" dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@