“Ülke ekonomisine katma değer sağlayan esnafımızı başımızın üzerinde taşırız”

Cuma namazını Sanayi Sitesi’nde kılan ve öğle yemeğinde esnafın sofrasına konuk olan Kenan Nuhut, Çorum’un yaşanabilir iller sıralamasında 51. sırada yer aldığına dikkat çekerek, “Girişimci ruhu taşıyan hemşehrilerimizin, atılımcı sanayicilerimizin ve esnafımızın büyük özverilerine rağmen, Çorum, hak ettiği gelişmişlik düzeyine ulaşamadı. Bunda, siyasilerimizin Çorum’un sorunlarına gereği gibi sahip çıkmamalarının payı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Güncel 14.03.2014, 23:43 14.03.2014, 23:45
664
“Ülke ekonomisine katma değer sağlayan esnafımızı başımızın üzerinde taşırız”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Çorum esnafının özverisini ve ekonomiye katkı çabalarını överek, “Esnafımızı başımızın üstünde taşıyacağız. İnsan odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde, Küçük Sanayi Sitemizin bütün sorunlarını çözümlemeyi öncelikli görev bileceğiz” dedi.

Cuma namazını Küçük Sanayi Sitesi’nde kılan Kenan Nuhut, öğle yemeğinde de esnafın sofrasına konuk oldu. Küçük Sanayi Sitesi ziyaretinde Nuhut’a, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, parti yöneticileri ve Belediye Meclisi adayları eşlik etti.

Sanayi esnafı ile görüşmelerinde, Çorum’un modern bir sanayi kenti, turizm kenti, spor kenti ve tarım kenti olması gerektiği görüşünü tekrarlayan Kenan Nuhut, esnafın onaylamadığı hiçbir projenin altında kendisinin ve meclis üyelerinin imzasının bulunmayacağını dile getirerek, “Bütün çabamız, esnafımızın huzur içinde çalışması, üretmesi, geçimini sağlaması ve işini geliştirmesine katkıda bulunma yönünde olacaktır. Alın teriniz bizim için çok önemli” dedi.Sanayi çalışanlarının toplu taşıma araçlarından kıt-kanaat yararlanabildiğini, bu eksiklerin giderileceğini anlatan Nuhut, hırsızlık şikayetlerine de değinerek, bu konuda da Belediye’nin üzerine düşecek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Kenan Nuhut, Çorum’da 53 bine yakın esnafın bulunduğuna da dikkat çekerek, “Ülke ekonomisine katma değer sağlayan esnafımızı biz önce gönlümüzde, sonra başımızın üzerinde taşımaya hazırız. 30 Mart’ta teveccüh gösterilirse, kapıları esnafımızla birlikte açacağız ve o kapıları bir daha kapatmayacağız. 24 saat hizmetinizde olacağız. Ben çalışmaktan asla yılmam.” ifadesini kullandı.Çorum’un yaşanabilir iller sıralamasında 51. sırada yer almasını değerlendirirken, Çorum insanının girişimci bir ruh taşıdığını, esnaf ve sanayicinin atılımcı olduğunu, bütün bu özverilere rağmen Çorum’un hak ettiği gelişmişlik düzeyinde olamamasını, siyasilerin Çorum’a gerektiği gibi sahip çıkmamalarında aramak gerektiğini belirten Kenan Nuhut, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben de esnaf çocuğuyum. Çorum’un meselelerini de her zaman yakından takip ettim. Çünkü hem burada hem Ankara’da evim oldu.

Tecrübelerimi Çorum adına değerlendirmek ve ömrümün kalan kısmını Çorum’a hizmet ederek geçirmek istiyorum.

Projelerimizin kaynağı hazır. Sizlerin imkanlarınızı güçlendirmek, gençlerimize iş kapısı açmak için çırpınacağım.

Biz çalmayız, çaldırmayız. Milletin her kuruşunu en verimli biçimde değerlendirmeye çalışırız.

Gelecek kuşaklar bizden çok şey bekliyor. Bu sorumluluk bilinci içinde 24 saatimi Çorum’a adamaya hazırım.

Bana ve arkadaşlarıma güvenin, inanın.”Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:01
Güneş 07:30
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:24
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@