“Ulaşım kartlarımız Çorum’da geçmiyor”

Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker, toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilmeleri için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca verilen şehit yakını kartlarının, Çorum’daki halk otobüsleri tarafından kabul edilmemesinden yakınarak İl Müdürü Dinçer’de yardım istedi.

Güncel 01.12.2014, 17:55 01.12.2014, 17:56
1173
“Ulaşım kartlarımız Çorum’da geçmiyor”
Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Cafer Eker, toplu taşıma araçlarında kullanılmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen “Ücretsiz Seyahat Kartları”nın Çorum’daki halk otobüsleri tarafından kabul edilmediğini belirterek, sorunun çözülmesini istedi.

Dernek Başkanı Cafer Eker dün yönetim kurulu üyeleri Zeki Dilmen, Sadık Demirkol, Nurettin Kaya, Medet Erden, Mevlüt Özçiftçi ve Müslüm Erdoğmuş’la birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer’i ziyaret etti.

İl Müdürü Dinçer’e, Çorumlu şehitlerin bulunduğu bir albüm hediye eden Cafer Eker, halk otobüslerinde yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde halk otobüslerini ve toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanabilmeleri için şehit yakınlarına ücretsiz seyahat kartı verildiğini hatırlatan Dernek Başkanı Eker, “Fakat ne hikmetse Bakanlığın bize sağladığı bu hakkı, Çorum’daki halk otobüslerinde kullanamıyoruz. Maalesef Çorum’daki halk otobüsleri, bu ücretsiz seyahat kartlarını kabul etmemekteki ısrarlı tutumunu sürdürüyor.” dedi.

Kendilerine Bakanlık tarafından sunulan ücretsiz seyahat kartlarının Türkiye’nin her yerinde geçerli olduğunu vurgulayan Cafer Eker, buna rağmen halk otobüslerini ücretsiz kullanabilmeleri için şehit ailelerine, Çorum Belediyesi’nin verdiği otobüs kartlarından da alma zorunluluğu getirildiğini söyledi.

Cafer Eker, Çorumlu şehit aileleri olarak kendilerinin Belediye’nin kartlarından alabileceklerini ancak şehir dışından gelen bir şehit yakınının Çorum’daki halk otobüslerinden yararlanamayacağına dikkat çekerek, bu sorunun acilen çözüme kavuşturulması yönünde İl Müdürü Dinçer’den yardım istedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Dinçer ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şehit ailelerini ilgilendiren her sorunu kendi sorunları olarak gördüklerini ve bu konuyla da yakından ilgileneceklerini ifade etti.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@