Uğur Demirer: “1 Mayıs kimsenin tekelinde değildir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi Başkanı Uğur Demirer, 1 Mayıs’ın birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu belirterek, “1 Mayıs kimsenin tekelinde değildir” dedi.

Güncel 20.04.2014, 20:59 20.04.2014, 22:19
852
Uğur Demirer: “1 Mayıs kimsenin tekelinde değildir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi Başkanı Uğur Demirer, 1 Mayıs’ın birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu belirterek, “1 Mayıs kimsenin tekelinde değildir” dedi.

1 Mayıs İşçi Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Çorum’da da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. CHP ve ADD öncülüğünde oluşturulan Tertip Komitesi, 1 Mayıs’ı alanlarda kutlamak için Çorum Valiliği’nden resmi izin aldı.

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, İP İl Başkanı Mehmet Patlar, Birleşik Kamu-İş İl Temsilcisi Duran İrdeli, Eğitim-İş Temsilcisi Selim Bozkurt, Genel Sağlık-İş İl Temsilcisi Dursun Tunç, ADD Şube Başkanı Uğur Demirer ve Öncü Kadın Sorumlusu Aynur Türkmen’den oluşan Tertip Komitesi, 1 Mayıs hazırlıklarını sürdürüyor.

Tertip Komitesi Üyeleri, ADD Çorum Şubesi’nde basın toplantısı düzenleyerek, Çorum’daki tüm demokratik kitle örgütlerini, emek örgütlerini ve halkı 1 Mayıs’a çağırdı.

Demirer, 1 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de Saat Kulesi Meydanı’nda toplanarak, Abide Kavşağı’na kadar yürüyüş yapacaklarını, burada da miting düzenleyeceklerini bildirdi. Tertip Komitesi adına bir konuşma yapan ADD Şube Başkanı Uğur Demirer, 1 Mayıs’ın birlik, mücadele ve dayanışma günü olduğunu belirterek, “1 Mayıs kimsenin tekelinde değildir” dedi.Demirer, konuşmasında şunları söyledi:

“Alın terimize, emeğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Esnek çalışmaya, sendikasızlaştırmaya, taşeronlaştırmaya karşı 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Temel hak ve özgürlüklerimize yönelen saldırılara karşı ülkemize, bağımsızlığımıza sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız.

Adalet için, gerçek demokrasi için, eşitlik için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Ülkemize, toprağımıza, suyumuza sahip çıkmak için, onurumuz için alanlarda olacağız. Kaynaklarımızın talan edilmesine, uluslararası tekellere peşkeş çekilmesine, yolsuzluk, rüşvet ve her türlü hukuksuzluğa karşı 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Mayıs, birlik, mücadele ve dayanışma gününde özlemlerimizi, beklentilerimizi gür bir sesle haykırmak için saat 11.00’de Hürriyet Meydanı’nda toplanıyoruz. Tüm demokrasi güçleri çağrılıdır.”
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@