Tüzel: “Hırsızlık yapanlar halkın adaleti önünde hesap verecek”

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, ülkenin kaynaklarını hortumlayanların, rüşvet ve yolsuzluk bataklığına sürüklenenlerin halkın adaleti önünde hesap vereceğini söyledi.

Güncel 05.03.2014, 23:16 05.03.2014, 23:23
897
Tüzel: “Hırsızlık yapanlar halkın adaleti önünde hesap verecek”

Partisinin Çorum’da düzenlediği mitingde konuşan Tüzel, “Çorum’da emeğin, demokrasinin, barış ve özgürlük mücadelesinin yeni bir yürüyüşünü başlatıyoruz” dedi.

HDP’ye yönelik çeşitli saldırıların meydana geldiğini ifade eden Tüzel, “Tekci, ayrımcı, inkârcı zihniyetten beslenenler seçim çalışmalarımıza saldırıyor. Bunun sorumlusu AKP iktidarıdır” dedi. Vurarak, kırdırarak, ölerek, öldürerek bir arada yaşamanın mümkün olmayacağını ifade eden Tüzel, “Bütün halklar, bu coğrafyada beraberce özgürce yaşayacak” şeklinde konuştu.

Başbakan’ın son konuşma tapelerinin yayınlandığını ve her türlü pisliğin iyice ayyuka çıktığını kaydeden Tüzel, Başbakan’ın Adalet Bakanı ile yaptığı konuşmada açıkça yargıya müdahale ettiğini söyledi. Tüzel, “Bu yargının siyasi bir yargı olduğunu zaten biz biliyorduk. Ama Adalet Bakanı’nın söyledikleri daha da vahim. ‘O kararı veren hakim Alevi’ diyor. Bu ülkede siyaset ayrımcılık üzerine kuruldu. Halen aleviler, kıymetli değildir, eşit değildir. Başbakan bas bas bağırıyor, ‘bunlar çete, paralel yapı bize kumpas kurdu’ diyor. Asıl çete, asıl suç örgütü AKP’nin kendisidir. İşte Adalet Bakanlığı’ndaki kadrolaşma ortada, işte Emniyet’in durumu ortada. Başbakan, herkes bana bağlı olsun istiyor. Buna demokrasi denir mi? Tarihte bunun adı faşizmdir, diktatörlüktür” dedi.

AKP’nin 12 yıllık iktidarı döneminde insanları sindirdiğini belirten Tüzel, “İnsanlar artık korkuyor. Herkes bu halkın aciz olduğunu düşünüyor. Halkımız, ‘bütün partiler iktidara gelince çalar, çırpar’ diyor. Ancak bundan sonra çalanlar artık korksun. Korktukları için bu kadar bağırıyorlar. Hırsızlık yapanlar halkın adaletine hesap verecekler. Artık onları göndermenin zamanı geldi” şeklinde konuştu.

Başbakan’ın hak isteyen, özgürlük isteyen gençler için ‘onlar solcu, ateist, terörist’ dediğini anımsatan Tüzel, “Gezi direnişinde 7 gencimiz can verdi. Asıl sana yazıklar olsun Başbakan. 7 gencimizin canını aldınız” dedi.

Tüzel, konuşmasını kimsenin gündüzleri işsiz gezmediği, geceleri aç yatmadığı özgür, bağımsız, demokratik bir Türkiye’nin, sosyalizmin kurulduğu bir Türkiye’nin kurulması dileğiyle sona erdirdi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@