Türksal, “kınama cezası” için açtığı davayı kazandı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna bağlı (KESK) Tarım Or Kam Sen Şube Başkanı Ali Türksal, hakkında verilen kınama cezasına karşı açtığı davayı kazandı.

Güncel 08.12.2019, 23:31
335
Türksal, “kınama cezası” için açtığı davayı kazandı

KESK’e bağlı Tarım Or Kam Sen Çorum Şube Başkanı Ali Türksal, davayla ilgili yazılı bir açıklama yaparak hukukun üstünlüğü vurgusunda bulundu.

Türksal yaptığı açıklamada; “16 Nisan da yapılan seçim sonuçlarının protesto edilmesine dayandırılarak yürütülen ve tarafıma açılan kamu kurumu içerisinden görevlendirilen muhakkik soruşturması neticesinde görev yaptığım İl Tarım Orman Müdürlüğü’nce şahsıma hak etmediğim ve diğer kamu çalışanlarının da bu konu üzerinden soruşturmaya tabii tutulduğunu sonucunda ceza verilmediğini bildirmeme rağmen önyargılı olarak “Kınama Cezası” ile ödüllendirilmiştim. Bu verilen cezanın haksız, hukuksuz ve yersiz olduğunu bildiğim için Genel Merkez avukatımız Esmani Kırmızı tarafından İdari Mahkeme’ye gittim. Açılan dava lehime sonuçlanmış olup haklı olduğum yargı tarafından da ispat edilmiştir” dedi.

Türksal sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu şekilde yersiz verilen cezalara itiraz edildiğinde yargı oluşmaktadır. Bu yargı giderlerinin kamu üzerinde kalmadan cezayı verenlerden tahsil edilmesi gerektiğini inanıyorum.Bundan sonra ki durumlarda kamu çalışanlarına açılacak olan herhangi idari soruşturmalarda önyargı ile değil hukuk kuralları üzerinden değerlendirilerek kararlar alınmalıdır.Hukukun çiğnenmemesi ve göz ardı edilmemesi gerektiği bir kez daha kanıtlanmıştır. Yaşasın Adalet Yaşasın Hukukun Üstünlüğü Yaşasın Sendikal Mücadelemiz”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 29 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:35
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@