04 Şubat 2014 Salı 23:02
Türkoğlu ve Koldaş’a DP Genel Merkezi’nde görev
Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda binlerce partili ve delegelerin katılımı ile coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen Büyük Kongreye Çorum, 9 delege ile katıldı.
Demokrat Parti İl Başkanı Av. Muhsin Kocasaraç, kongrede eski Bakan Yaşar Topçu’nun başkanlığında oluşan divan heyetinde kendisinin de yer aldığını hatırlattı. Genel Başkan Gültekin Uysal’ın yeniden seçildiği kongrede genel merkez organlarında iki de Çorumlunun yer aldığını bildiren Kocasaraç, Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine Çorum eski Milletvekili Adnan Türkoğlu’nun, Yüksek Haysiyet Divanına da Av. Mustafa Güral Koldaş’ın seçildiğini açıkladı.
İl Başkanı Kocasaraç, kongrede AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunan genel başkan Gültekin Uysal’ın “47 günde Türkiye, yurtdışından polis ve savcı ithal edecek duruma gelmiştir. Demokrat Parti, miting meydanlarında değil, darağacının altında kefen giyenlerin partisidir. Tek bir sorunun cevabını vermek yerine; hukuk dört bir koldan kuşatma altına alındı. Bunca paniğe, baskıya, zorbalığa gerek yok. Bunca yalana riyaya yer yok. Sorular açık ve basit. Cevaplar da açık ve basit olmalı. Haram lokma yediniz mi, yemediniz mi?” şeklinde konuştuğunu da sözlerine ekledi.
Öte yandan 60 kişilik Genel İdare Kurulu, 70 kişilik Merkez Karar Kurulu ve 21 kişilik Yüksek Haysiyet Divanı’nın yeniden belirlendiği genel kurulda Gültekin Uysal, oy kullanan 783 delegenin 753'ünün oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. (Volkan SINAYUÇ)Son Güncelleme: 04.02.2014 23:03