“Türklüğe mi karşısınız?”

Türk Tarım Orman Sen Şube Başkanı Necati Gül, “3600 için”, “ek zam için”, “mülakat rezilliği için” basın açıklaması yapmayan Memur Sen’in Danıştay 8. Daire Başkanlığı’nın “Andımız” ile aldığı karar üzerine 81 ilde basın açıklaması kararı aldığını belirtti.

Güncel 21.10.2018, 21:09
377
“Türklüğe mi karşısınız?”

Memur-Sen tarafından yapılan açıklamada, “Gerici, baskıcı, militarist, totaliter zihniyetin ürünü olan öğrenci andının kaldırılmasına, toplumsal barışın ve uzlaşının sağlanması, demokratik bir Türkiye’nin inşası adına biz de Eğitim-Bir-Sen olarak destek vermiştik. Danıştay'ın söz konusu dairesinin aldığı ideolojik nitelikteki bu karar, öncelikle toplumsal barışa ve siyasi iradeye yönelik bir girişimdir. Bu antidemokratik ve evrensel hukuka aykırı karara tepkisiz kalınmamalı, andın kaldırılması kararının arkasında durulmalı, insan hakları ve demokrasi alanında elde edilen toplumsal kazanımlar kararlıkla korunmalıdır." denildiği kaydeden Gül, açıklamasına şu şekilde devam etti:
“Ey Memur-Sen söyle! Türklüğe mi karşısın? Doğruluğa mı karşısın? Çalışkanlığa mı karşısın? Küçükleri korumaya mı karşısın? Büyükleri saymaya mı karşısın? Yükselip ileri gitmeye mi karşısın? Atatürk’e mi karşısın? Atatürk’ün gösterdiği hedefe mi karşısın?
Bir konuşmanızda; ‘Yeni anayasa; temel hak ve özgürlükleri, insan ve insan onurunu merkeze almalı. Aynı zamanda evrensel ilkeleri haiz, milli ve yerli bir anayasa olmak zorunda’ diyorsunuz.
Bu cümlenizde geçen “milli” kelimesinden siz ne anlıyorsunuz. Kafanızın arkasındaki hesabı bir açıklayın.
Yoksa, 15 Temmuz gecesi birileri bağ evlerine saklanırken, Türkiye’nin kaderine yön veren, ellerindeki Türk bayrağı ile sokak ve caddeleri dolduran bozkurt işareti yaparak “Ne Mutlu Türk’üm Diyene!” diyen vatan, millet, bayrak ve Türk sevdalısı gençlerin yetişmesine mi karşısınız?” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@