“Türkiye’nin birliğini ve dirliğini sağlayacağız”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin birliğini ve dirliğini sağlamak, ülkemizde ikamet eden mültecilerin bir kısmını güvenli bölge oluşturarak kendi ülkelerinde yaşamalarını sağlamak adına başlatılan Barış Pınarı Harekatı’nın terör koridorunu yok etmeyi de amaçladığını söyledi.

Güncel 13.10.2019, 22:50
518
“Türkiye’nin birliğini ve dirliğini sağlayacağız”

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Anitta Otel’de Genişletilmiş İl Divan Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Kadın ve Gençlik Kolları, ilçe teşkilat ve belediye başkanları ve çok sayıda partili ile buluştu.

Murat Günay’ın başkanlığındaki divan yönetimindeki toplantıda ilk konuşmayı İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile Milletvekili Ahmet Sami Ceylan yaptı. Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş, Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru oluşturulmak istendiğine dikkat çekerek, “O bölgede terör koridoru oluşturmak istiyorlar. Neden bir asır evvel yarım kalan işleri tamamlamak için. Bölgede siyasi haritaları yeniden çizmek için. Çok sevdikleri için o silahları vermediler. Buna müsaade etmeyeceğiz. Misak-ı Milli sınırlarımızı sonuna kadar savunacağız. Ülkemizin birliğini, dirliğini sağlayacağız” diye konuştu.

Barış Pınarı Harekatı’nda askeri, diplomatik, strateji ve istihbari alanın yanında ülkede kamuoyunun en iyi şekilde bilgilendirilmesi amacıyla ciddi bir hazırlık yapıldığını anlatan Kurtulmuş, kamuoyunun aydınlatılmasında ilgili kurumların gerekli çalışmayı yaptığına dikkat çekti. Toplumun bilgilendirilmesi noktasında Türkiye’nin en büyük sivil gücü olan AK Parti teşkilatlarına da büyük görevler düştüğünün altını çizen Kurtulmuş, “Bu süreçle ilgili doğru bilgileri anlatacaksınız. Şuandaki en önemli işlerimizden birisi bu. Sadece insanları bilgilendirmek değil halkın moralini çok yüksek tutacağız. Birlik beraberlik ruhunu yüksek tutacağız. Oraya giden askerlerimizi hep destekleyeceğiz. Bildiğiniz Çorumlu askerimiz varsa onlara moral vereceksiniz. Tüm Mehmetçiklere sahip çıkacaksınız” dedi.

“PKK’YI VURUYORUZ FETÖ SES VERİYOR”

Hainlerin uyumadığını ve dört koldan çalıştığını dile getiren Numan Kurtulmuş, “Televizyonları görüyorsunuz. PKK’ya, PYD’ye operasyon yapıyoruz. Ses FETÖ’cülerden çıkıyor. Alakaları yok diyen bazı saflar vardı. Hemen Türkiye düşmanlığında, Tayyip Erdoğan düşmanlığında aynı safta buluşuyorlar. Bu operasyondur. Savaş değildir. Kimsenin bir karış toprağı, bir damla petrolünde gözümüz yok. Türkiye işgal kuvveti diyenler var. İşgali siz bilirsiniz. Dünyanın dört bir tarafını işgal edenler siz değil misiniz? Hint yarı kıtasını Afrika’nın Asya’nın o güzelim ülkelerini kimler işgal etti. Beyler emperyalizmi, işgali siz bilirsiniz.

İnsanları aç bırakmayı, köleleştirmeyi siz bilirsiniz. Bizler ecdadımızdan ne işgal ne emperyalizm ne insanların malına mülküne çökmeyi gördük. Biz insanları hazreti insan olarak gördük. Onlara hizmet etmeyi görev bildik. Bunlar PKK’ya, PYD’ye silah verirken çok sevdikleri için vermiyorlar. Onları da bir gün kullanıp çöp tenekesine atacaklar. Bu FETÖ’yü de bir gün çöp tenekesine atacaklar. Şimdi işlerine geliyor. Güçlü ve büyük Türkiye’yi bunlar vasıtasıyla engellemek istiyorlar. 40 yıla aşkın süredir PKK, Türkiye’de terör eylemi yapmasaydı bugün Türkiye başka yerlerde olurdu. Terörle mücadeleye 2 trilyon dolar harcama yaptık” ifadelerini kullandı.

Operasyonun Kürtlere karşı yapıldığı yönündeki söylemleri de sert bir dille eleştiren Kurtulmuş, “Allah bildiği gibi yapsın. Dilin kurusun, elin kurusun. Biz Kürt kardeşlerimize karşı asla operasyon yapmıyoruz. Biz terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. O terör örgütleri Kürt kardeşlerimize de ciddi zarar veriyor. O bölgede terör koridoru oluşturmak istiyorlar. Neden bir asır evvel yarım kalan işleri tamamlamak için. Bölgede siyasi haritaları yeniden çizmek için. Çok sevdikleri için o silahları vermediler. Buna müsaade etmeyeceğiz. Misakı Milli sınırlarımızı sonuna kadar savunacağız. Ülkemizin birliğini, dirliğini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda günün anısına Kurtulmuş’a üzerinde Hitit Güneş Kursu’nun bulunduğu bir hediye İl Başkanı Ahlatcı ve Milletvekilleri tarafından takdim edildi.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:28
Güneş 06:52
Öğle 12:30
İkindi 15:28
Akşam 17:57
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@