“Türkiye’de kongrelerini ilk tamamlayan il Çorum oldu”

Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyareti öncesinde AK Parti teşkilatları hazırlık toplantısı yaptı.

“Türkiye’de kongrelerini ilk tamamlayan il Çorum oldu”

Başbakan Binali Yıldırım’ın Çorum ziyareti öncesinde AK Parti teşkilatları hazırlık toplantısı yaptı.

28 Eylül 2017 Perşembe 00:28
“Türkiye’de kongrelerini ilk tamamlayan il Çorum oldu”

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, teşkilat yöneticileri, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri, ilçe belediye başkanları ve parti yöneticileri önceki akşam bir araya gelerek, önemli ziyaretin hazırlıklarını ele aldı.

Toplantıda bugün Başbakan Yıldırım’ın yapacağı ziyaretle ilgili yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Türkiye genelinde kongrelerini şu ana kadar tamamlayan tek il olarak ilk sırada yer alan Çorum’a bugün gelecek olan Başbakan Yıldırım’ın yoğun bir programı olduğunu söyleyen İl Başkanı Karadağ, Kadeş Barış ödüllerinin dağıtılmasından sonra saat 13.30’da Hürriyet Meydanı’nda yapılacak olan toplu açılış töreni ile de Çorumlularla buluşacağını vurguladı.

Başbakan Yıldırım’ı bir kez daha ilimizde ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını söyleyerek AK Parti hükümetlerinin gerek ülke geneli gerekse Çorum'a büyük yatırımların yaptığının altını çizen Karadağ, “Gittiğimiz ve gezdiğimiz her yerde AK Parti'nin yaptıklarını ve mührünü görmek mümkün. Hayal edilemeyen eserleri görüyoruz. Hükümetimizin destekleriyle ilimizde hizmete giren çok sayıda tesis Sayın Başbakanımızın uğurlu elleriyle hizmete girecektir. Ulaşım, eğitim, sağlık, adalet, spor ve daha birçok alanda çok güzel eserler hayat buldu.

İşte şimdi de yine AK Parti hükümetinin destekleriyle Çorum’a kazandırılan, partimizin ve hükümetimizin yatırımları olan çok sayıda eser, Sayın Başbakanımızın katılımıyla açılışı geçekleştirilerek hizmete girecektir. Geçmişe dönüp baktığımızda gerek ülke geneli gerekse de ilimize yapılan yatırımlar Cumhuriyet döneminden bu yana yapılan yatırımlardan kat kat fazladır. Bu vesileyle bizlere her zaman destek olan başta Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, her konuda bizlere destek olan milletvekillerimize, tüm teşkilatlarımıza bizlerle birlikte çaba sarf eden hemşerilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

KONGRESİ BİTEN İLK İL ÇORUM

Mehmet Karadağ yaptığı açıklamada, AK Parti’nin 6. Olağan Olağan Kongrelerini birlik ve beraberlik içerisinde yönettiklerini belirterek, “14 ilçemizde de kongrelerimizi bitirdik ve Türkiye genelinde kongrelerini ilk bitiren il olduk. Kongrelerimizi tek liste ile başarıyla tamamladık. Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde görevi devreden arkadaşlarımıza ortaya koymuş oldukları performanstan ötürü teşekkür ediyor, yeni görev alan arkadaşlarımıza da kolaylık ve başarılar diliyorum.” diye konuştu.

CEYLAN: “KONGRELER BİRLİK İÇİNDE GEÇTİ”

AK Parti Çorum Milletvekili Ceylan da yaptığı konuşmada, “AK Parti Teşkilatlarında kongrelerin ne kadar değerli, ne kadar önemli bir unsur olduğunu herkes bilmektedir. Kongrelerimiz parti içindeki en önemli demokrasi unsurlarımızdan birisidir. Kongrelerimizi birlik ve beraberlik içerisinde yürüttük ve ilklerin şehri olmaya devam ettik, bunun son örneğini ise kongreleri tamamlayan ilk il olarak ortaya koyduk” Dedi.

Milletvekili Ceylan, bugün Başbakan Yıldırım’ı en iyi şekilde ağırlayacaklarını belirterek, Çorum’da keşke şu da olsaydı demeyecek şekilde çalışacaklarını ve her türlü ihtiyacı takip edeceklerini sözlerine ekledi.

(Volkan SINAYUÇ)