“Türkiye’de ilk’lerin belediyesiyiz”

Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, seçim sonucundan gayet emin olduğunu belirterek, “31 Mart sabahı saat 08.00’de görevimin başında olacağım” dedi.

Güncel 27.03.2014, 23:03 28.03.2014, 00:02
482
“Türkiye’de ilk’lerin belediyesiyiz”

Belediye Başkanı ve AKP Belediye Başkan Adayı Muzaffer Külcü, seçim sonucundan gayet emin olduğunu belirterek, “31 Mart sabahı saat 08.00’de görevimin başında olacağım” dedi.

Anitta Otel’de bir basın toplantısı düzenleyerek, seçim kampanyasına başladıkları günden bugüne kadar ki gerçekleştirilen çalışmaların değerlendirmesini yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, CHP’yi din tüccarlığı yapmakla suçlarken, yine CHP ve MHP’yi belediyecilik hizmetlerini bilmemekle itham etti.

“Kavgasız, gürültüsüz bir şekilde seçim kampanyamızın sonuna geldik. Pazar günü yapılacak olan seçimlerin Çorum ve Türkiye için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek, konuşmasına başlayan Külcü, uzun ve yorucu bir süreci geride bıraktıklarını söyledi. Külcü, “Zaman zaman sinirlerimizin gerildiği anlar oldu. Tüm bu süreçte Ak Parti olarak tansiyonu düşürücü bir anlayışla hareket ettik” dedi.

Kampanya çalışmalarına resmi olarak başlamadan önce CHP ve MHP’nin bayrak ve afişlerini astıklarını ifade eden Külcü, “Biz de onlardan sonra asmaya başladık. CHP ve MHP adeta devlete meydan okurcasına elektrik direklerine, yollara bayrak ve afiş astı. Ak Parti olarak tüm bunlar karşısında alttan alan taraf olmayı yeğledik” şeklinde konuştu.

Seçimlerinin demokrasinin bir şenliği olduğunu belirten Külcü, “Küçük gürültüler, temaşalar bizi mutlu ediyor. Ancak bizi ilgilendiren yanı, seçimin görsel zenginlinden daha çok demokrasi mekanizmasının bu süreçte işleyip işlemediğidir. Milletin terazisi hassastır. Şimdiye kadar hiç şaşma olmadı. Herkesin boyunun ölçüsü, kilosu ortaya çıktı. Millet sandıkta söyleyeceğini söylemiş olur. Ak Parti olarak kazandığımız yerin seçmenini de, kaybettiğimiz yerin seçmenine de hep aynı sevgi ve saygıyı gösterdik” dedi.

“EN İYİ EKİP BİZİZ”
“2009 yılında da en iyi hazırlanan ekip bizim ekibimizdi. Bugün de en iyi hazırlanan ekip biziz” diyen Külcü, kampanya dönemi boyunca yeni Çorum ve yeni Türkiye’yi konuştuklarını söyledi. Külcü, “Muhalefet partileri ise bizim ve partimiz hakkında kara propaganda yürüttü. Millet artık boş şeylerle uğraşmak yerine kimin heybesinde ne varsa onu getirmesini önemsiyor. Muhalefet partilerinin 31 Mart sabahına ilişkin ciddi beklentileri olmayınca ciddi projeler de ortaya çıkmıyor” ifadelerini kullandı.

“CHP DİN TÜCCARLIĞI YAPIYOR”
Konuşmasının devamında özellikle en büyük rakibi CHP’yi sert bir dille eleştiren Külcü, CHP’nin din tüccarlığı yaptığını öne sürdü. Külcü, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Kampanya dönemi boyunca CHP açısından ilginç bir şeye şahit olduk. CHP bizi sürekli dini argümanlar kullanıyorsunuz diye eleştirirdi. Ancak bu seçimde CHP’nin dini argümanları kullandığını gördük. Bu seçimde CHP din tüccarlığı yapmaya başladı. Adayları her vakit namazını bir camide kıldı. Camiye gidiyor olmalarından hoşnuduz. Sabahı İmam Hatip Cami’de, öğleyi Ulu Cami’de, ikindiyi Abdibey Cami’de kılan arkadaşların seçimden sonra da bu şekilde devam etmelerini bekliyoruz.

Din ticaretinin bir göstergesi olarak, bizim çokça oy aldığımız yerlerde seçim bürosu açarken, yanlarında bir de kadrolu hoca efendi gezdirdiler. CHP adayı ısrarla eşinin müftü torunu olduğunu söylüyor. Seçimden sonra umreye gideceğini söyleme ihtiyacı hissetti. Bunların hiçbirisini önemsemeyiz. Yeter ki, bugün yaptıklarını seçimden sonra da yapsınlar.

“ARTIK KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ”
Ak Parti olarak, iki şeyde değişim vaat ettik. Birincisi belediyede değişim, ikincisi ise şehirde değişim. Kente hizmet için belediyenin hizmet anlayışının değişmesi lazım. Belediyeyi işçi istihdam eden müessese halinden kurtarıp, proje üreten müessese haline getirdik. Hal böyle olunca, ortaya proje üreten bir belediye çıktı. Geride bıraktığımız 5 yıllık dönemde, yaptığımız hizmetlerin hiçbirini 5 yıllık dönemlerle, 10 yıllık dönemlerle mukayese etmiyoruz. Veriler arttıkça kendimizle yarışır hale geldik. Hizmetlerde çıta yükseldi. Bunları yaparken haksız bir eleştiriyle de karşılaşıyoruz. ‘Bizim mahalleye neden bunlar yapılmıyor’ deniliyor. 14 mahallemizin 14’ünde de 237 bin kardeşimiz yaşıyor. Hepsini bir bildik, kardeş bildik. Birini diğerine asla öncelemedik. Geciktiğimiz yerler vardır. Ama kafamızda asla ötekileştirmeye yer olmaz. Ayrıştıran olmadık, birleştirici olmaya gayret ettik.

“İLKLERİN BELEDİYESİYİZ”
Şimdi yeni bir adım atıyoruz. 31 Mart günü 2. altın dönemimize başlamış olacağız. Projelerimizi daha önce paylaşmıştık. Bu dönemde daha büyük projeler ortaya koyacağız. Hedefleri olan Türkiye’nin hedefleri olan bir belediye vizyonu bize yakışanı olacaktır. Çorum Belediyesi olarak Türkiye’de ilklerin belediyesi olduk. Taksi durakları, yer altı çöp konteynırları, akıllı kavşak gibi çalışmalar Türkiye’de ilk defa Çorum’da yapıldı. Rüzgâr santrali ile uğraşan tek belediye biziz. Meydanlarla ilgili uzunca zamandır bir çalışma yürütüyoruz. Valilik önünde, Farabi Kavşağı’nda ve yeni Belediye binasının önünde kent meydanları inşa edeceğiz.

“CHP VE MHP’YE BELEDİYECİLİK DERSİ VERİLMELİ”
Rakiplerimizin belediyeciliği bilmediklerini görüyoruz. En ufak bir vizyonları bile yok. Birisinin bunlara belediyecilik dersi vermesi lazım. Belediyeler hangi hizmetleri yapar, hükümetler hangi hizmetleri yapar, belediyelerin imkânlarının bittiği yerde genel idarenin imkanları nasıl başlar? Ne yazık ki, rakiplerimizin bu konuda hiçbir bilgisi yok. CHP ve MHP’ye belediyecilik dersi verilmeli. Onlara dersi 30 Mart’ta sandıkta milletimiz verecek. Belediyeciliği bilmedikleri gibi Çorum’u da bilmiyorlar.

“CHP ÇORUM’DA FİTNE ÇIKARIYOR”
CHP, kampanya döneminin başından beri çok tehlikeli bir oyun oynuyor. ‘Çorum’da kardeşliği tesis edeceğiz, Çorum’a barış getireceğiz’ diyorlar. 237 bin insanımız birbirini yeterince seviyor. İnsanların farklı düşüncelerini kaşıyarak ötekileştirmeyi bir tarafa bırakın. CHP Çorum’da fitne çıkarmaktadır. Çorum’un huzurunu bozmaktadır. Mezhep siyaseti yaptıkları, açık ve net bir şekilde görülüyor. Bu şehrin belediye başkanı olarak kendilerini kınıyorum. Kendilerini sağduyuya, aklıselim olmaya davet ediyorum. CHP’li seçmen kardeşlerimize de bir çağrıda bulunuyorum. Çorum’da kardeşlikten bihaber olan CHP’ye oy vermeyin. CHP’nin seçim kampanyasındaki en büyük yalanı budur. Çorum’da sosyal barış vardır, kardeşlik yeteri kadar büyüktür. Huzur noktasında birçok kenti kıskandıracak seviyededir.

“RAYLI SİSTEM NÜFUSU 600 BİNİN
ALTINDAKİ İLLERE KURULAMIYOR”
CHP’nin bir diğer yalanı ise raylı sistem konusudur. Çorum’a raylı sistem getireceklerini söylüyorlar. 3-5 dakika araştırma yapan birisi google arama motoruna girse raylı sistemin kurulma şartı ile ilgili bilgilere baksa orada gerçeği görecektir. 600 bin nüfusun altında hiçbir yere raylı sistem izni verilmiyor. Sadece 1 istisnası var. O da tek yönde 1 saatte 7 bin yolcunun taşınması gerekiyor. Çorum’da en yoğun yolcu güzergâhı olan Buharaevler’de bile çift yönlü geliş gidişte 1.200 yolcu taşınıyor. Gazetelere verdikleri reklamlarda böyle derken, kapalı kapılar ardında ise ‘biz nüfusu 600 bini geçince raylı sistemi getireceğiz’ diyorlar. Kardeşim o zaman Çorum’un nüfusu 600 bini geçtiğinde o zamanki adayınız kimse çıksın o söylesin. Neden şimdi yalan söylüyorsunuz?

Üçüncü yalanları ise şehit, gazi, engelli ve 65 yaşını geçmiş olanlara ücretsiz toplu taşıma olanağı sunacaklarmış. Bu zaten hükümet tarafından kanunla düzenlendi. Belediyeler ise bunları kanunen yapmak zorunda.

“STAT YERİNE PARK YAPMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”
‘Stadyum yerine park yapacağım’ diyorlar. Çorum Belediyesi’nin o kadar büyük bir projesi olsa ben de park yapmayı isterdim. Orasının mülkiyeti bizde değil. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait bir yer orası. Oraya park yapmak için 100 milyon liralık bir bütçe ayırmak lazım.

“SUYU UCUZ KULLANIYORUZ”
CHP’nin son yalanı ise suya yüzde 50 indirim yapacağı. Suya biz bir güncelleme yaptık. Bu durum, bizden önceki dönemde 3 yıl boyunca su fiyatlarının sabit olmasından kaynaklandı. Bölgede suyu en ucuz kullanan ikinci belediyeyiz.”

“TÜRKÇE OLİMPİYATLARI’NA DESTEK VERMEYECEĞİZ”
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 2 yıldır sponsoru oldukları ve binlerce yurttaşın katıldığı Türkçe Olimpiyatlarına artık destek vermeyeceklerini bildirdi.

Anitta Otel’de gerçekleştirilen toplantıda bir gazeteci, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas’ın “Türkçe Olimpiyatlarını CHP olarak biz yapacağız” şeklindeki konuşmasını Külcü’ye sordu.

Külcü, Türkçe Olimpiyatları ile ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kararının kendileri açısından da bağlayıcı olduğunu belirterek, “Türkçe Olimpiyatları Ak Partili belediyeler tarafından kesinlikle desteklenmeyecek. CHP yapacaksa hayırlı uğurlu olsun deriz. Ancak onların hangi konularda nasıl çark ettiklerini kamuoyu daha iyi bilir” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@