“Türkiye'yi yönetmek için yola çıktık"

Milliyetçi Hareket Partisi 24. Dönem Iğdır Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Sinan Oğan, dün Çorum’a gelerek bir dizi ziyarette bulundu.

Güncel 03.04.2016, 17:51 03.04.2016, 17:54
866
“Türkiye'yi yönetmek için yola çıktık"
Genel Merkez kararıyla görevden alınan MHP Çorum İl Yönetimi ve kalabalık bir grup tarafından Sungurlu Osmanlı Tesisleri'nde karşılanan Sinan Oğan, daha sonra uzun bir araç konvoyuyla Sungurlu Belediyesi önüne geldi. Burada Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner tarafından karşılanan Oğan, belediye önünde vatandaşlara hitap etti.

"BU BİR İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜDÜR"
Türkiye'nin son günlerde neredeyse her gün şehit haberleriyle güne uyanır olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Oğan, “Maalesef ki ‘anaların gözyaşı dinecek’ diyenler, hür gün bu milletin anasını ağlatmaya devam ediyorlar" dedi.
"Biz Allah izin verirse çıktığımız bu yolda muzaffer olacağız. Çıktığımız bu yolda Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurultayını yaptıktan sonra iktidar için yürüyüşe geçeceğiz" diyen Oğan, "Önümüzde 3 önemli seçim var. 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı, Parlamento ve Yerel Yönetimler seçimleri var. 2019 yılında Sungurlu'da olduğu gibi yerel seçimlerde en iddialı parti olmak için, 2019 yılında ülkücü bir başbakan, 2019 yılında ülkücü bir cumhurbaşkanı seçmek için yola çıktık. Bu sebeple bugün buradayız ve bu sebeple Türkiye'yi gezip dolaşıyoruz. Bundan sonra Balgat'ın dört duvarına sıkışıp kalmak yok. Bundan sonra sizin yanınızda olacağız. Bundan sonra sizin dertlerinizle dertleneceğiz, bundan sonra düğünde, dernekte, tarlada, fabrikada her yerde Türk milliyetçilerini göreceksiniz. Halkın sorunlarıyla ilgilenen ve halkla iç içe bir genel başkan ve genel merkez yönetimi göreceksiniz" şeklinde konutu.

"MHP BUGÜN TÜRKİYE'NİN TEK ALTERNATİFİDİR"
Oğan, konuşmasına şöyle devam etti:
“Türkiye artık yönetilemez hale gelmiştir. Muhalefet yeterli alternatifi oluşturamadığı için vatandaş yine Ak Parti'yi yüzde 50'ye yakın oyla tek başına iktidar yapmıştır. Biz inanıyoruz ki Türk halkının önüne bir seçenek sunulduğu takdirde Türkiye Milliyetçi Hareket Partisi'yle kucaklaşacak ve Milliyetçi Hareket Partisi'ni iktidar yapacaktır.”"AKP'NİN ÇORUM'A ÇAKTIĞI BİR ÇİVİ DAHİ YOK"
"Milliyetçi Hareket Partisi Çorum'a bir bakan vermişti. Ondan sonra iktidardan MHP düştükten sonra AKP'ye Çorum neredeyse her istediğini verdi. 5 milletvekilinden 4'ünü verdi. Daha sonra 4 milletvekilliğinden 3'ünü verdi. Peki AKP Çorum'a ne verdi? Bırakın havaalanı yapmayı bir havaalanının dahi ismini koyamadı. Demiryolunu daha getiremedi. AKP'nin Çorum'a çaktığı bir çivi dahi yok. Siz Çorum ve Sungurlu olarak AKP iktidarından alacaklısınız" diyen Oğan, şöyle konuştu:
"İktidarda olmasına rağmen Türkiye'nin en borçlu belediyesini alıp, bugün yüz akımız olan bir belediyecilik anlayışını sergileyen bir Sungurlu Belediyesi'ni görüyoruz burada. Milliyetçi Hareket Partisi'nin belediyecilik anlayışının en güzelini bugün burada başkanımız bize gösteriyor. Başkanımız AKP'den en borçlu belediyeyi alıp, bugün yüz akımız olan bir duruma getirmekle alkışları hak ediyor. Ancak başkanımızın bu çalışmasının arkasında olan bir genel merkezin de olması gerekiyor. Türkiye'nin her yerinde rüzgar estiren, fırtına çıkaran bir genel merkez olacak ki başkanımız da bu rüzgarla, bu fırtına ile çalışmalarını sürdürsün. Biz Allah izin verirse bu kurultaydan sonra genç, dinamik bir ekiple genel merkez yönetimine geçtiğimiz zaman her daim sizin yanınızda ve arkanızda olacağız. Bizler artık aza talip değiliz, bizler Türkiye'yi yönetmek için yola çıktık. Allah nasip ederse Türkiye'yi yönetmek için önce kurultayımızı yapacağız, ondan sonra da iktidar yürüyüşüne Sungurlu'dan, Çorum'dan devam edeceğiz."
Oğan'ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner'in makamına geçildi. Oğan kısa bir süre Başkan Şahiner ile görüştü. Başkan Şahiner, ziyarette Oğan'a, Sungurlu'nun sembolü olan saat kulesi maketi, Sungurlu leblebisi ve 19 numaralı sırtında Sinan Oğan yazılı Sungurluspor forması hediye etti.(İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@