“Türkiye yeni dönemde hedefine azimle yürüyecek”

AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, delege seçimlerinin parti içi demokrasinin bir gereği olduğunu belirterek, Çorum il delege seçimlerinin 18-19 Ekim tarihinde yapılacağını, ilçe kongrelerinin ise 1 Kasım ve 31 Aralık’ta gerçekleştirileceğini söyledi.

Güncel 09.10.2014, 22:51 09.10.2014, 22:52
756
“Türkiye yeni dönemde hedefine azimle yürüyecek”
AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, parti binasında yaptığı toplantıda 5. Olağan Kongre süreci hakkında bilgi verdi.

İl binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Ceylan, 5. Olağan Kongre takviminin 15 Eylül’de başladığını hatırlatarak Çorum il delege seçimlerinin 18-19 Ekim tarihinde yapılacağını, ilçe kongrelerinin ise 1 Kasım ve 31 Aralık’ta gerçekleştirileceğini söyledi.

AKP İl teşkilatı üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile il genel meclisi üyelerinin katıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan Ceylan, AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk 13 yılında 1. atılımı gerçekleştirdiğini belirterek Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te 2. atılımı tamamlayacaklarını söyledi.

AK Parti’nin memleketin çehresini değiştirdiğini ifade eden Ceylan, “Partimiz Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı. Ekonomimiz büyüdü, Türkiye bölgemizde ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi” dedi.

AK Parti’nin önümüzdeki hedefinin Beşinci Olağan Kongre Süreci ile 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak olduğunu belirten AKP İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, “Milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

5. Olağan Kongre takviminin 15 Eylül’de başladığını hatırlatan Ceylan, “5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir” dedi.

Çorum il delege seçimlerinin 18-19 Ekim tarihinde yapılacağını, ilçe kongrelerinin ise 1 Kasım ve 31 Aralık’ta gerçekleştirileceğini söyleyen Ceylan, “Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan seçilmesi ile yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. Türkiye, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir” diyerek 5. Olağan Kongre çalışmalarının hayırlı olmasını diledi.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@