Türkiye ile Almanya arasında tarımsal işbirliği sempozyumu

Antalya’nın Serik ilçesinde Türk İşverenler Derneği Rhein-Neckar (TID) ile Serik Belediyesi tarafından düzenlenen Serik 1. Uluslararası Tarım Sempozyumu’na Türk ve Alman 120 akademisyen ve sektör temsilcisi katıldı.

Güncel 16.10.2014, 23:50 16.10.2014, 23:54
962
Türkiye ile Almanya arasında tarımsal işbirliği sempozyumu
Almanya’da faaliyet gösteren, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı hemşehrimiz Mustafa Baklan’ın yaptığı Türk İşverenler Derneği Rhein-Neckar (TID), Antalya’nın Serik ilçesinde, Serik Belediyesi ile ortaklaşa “Serik 1. Uluslararası Tarım Sempozyumu”nu düzenledi.

Almanya’dan gelen kafilede, TID Yönetim Kurulu Başkanı ve Baktat Şirketler Grubu Başkanı Mustafa Baklan. İktisat Yüksek Okulu Başkanı Prof.Dr. Franz Egle, Mannheim Ekonomik Kalkındırma 2. Müdürü Dr. Wolfgang Miodek, Mannheim Sebze Hali Genel Müdürü Manfred Spachmann, Ticaret Odası Rhein Neckar’in Dış Ticaret Müdürü Matthias Kruse ve Uluslararasi Pazarlar Müdiresi Stepahnie Palm’in yanısıra çok sayıda Türk ve Alman işadamı yeraldı.

Sempozyumun Türkiye’den konuşmacıları arasında ise Serik Belediye Başkanı Prof.Dr. Ramazan Çalık, Bölge Tarım Müdürü Mustafa Çömezoğlu, Selçuk Üniversitesi’nden Prof.Dr. Kenan Peker, Akdeniz Üniversitesi’nden Prof.Dr. Cengiz Sayan bulunuyordu.

Nüfusu 110 bini aşan ve turizm yanında tarımsal üretim açısından da çok önemli bir bölge olan Serik’te, Almanya ile Türkiye arasında ortak çalışma fırsatları da bu vesileyle değerlendirildi.

Serik Belediyesi’nin, 40’ın üzerinde büyük otel bulunan ilçede, tarımsal üretimi de en yüksek verim seviyesine ulaştırma çabasında olduğu vurgulandı.

Sempozyuma 120 kişi katılırken, yöre çiftçilerinin de bilimsel gelişmelere ilgi gösterdikleri dikkatlerden kaçmadı.

Sempozyumun ardından çevredeki seralar ziyaret edildi.

Programın son gününde ise Aspendos, Belek sahili gibi yörenin görülmeye değer yerleri gezildi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@