“Türkiye iç savaşa sürükleniyor”

Yolsuzlukların örtbas edilmesi ve millet algısının başka yere çekilmesi için 14 Aralık operasyonlarının yapıldığını belirten Çetin, Habur’da başlayan, Oslo, İmralı ve Kandil’de devam eden sürecin terör örgütünü meşrulaştırdığını, gelinen noktada ülkenin bölünme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu da dile getirdi.

Güncel 18.12.2014, 22:03 18.12.2014, 22:04
619
“Türkiye iç savaşa sürükleniyor”
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, 14 Aralık’ta İstanbul merkezli yapılan operasyonun iki yıldır sürdürülen algı operasyonunun bir olduğunu söyledi.
Milletvekilliği genel seçimleri başta olmak üzere parti kongreleri ve teşkilat çalışmaları uyarınca Çorum’a gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
MHP Merkez İlçe Başkanı Bekir Çetin, MHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatı yöneticileri ve partililerce çiçek ve Saat Kulesi hediye edilerek ağırlanan ve açıklamalarından sonra partililerle önümüzdeki döneme ilişkin basına kapalı olarak bir toplantı gerçekleştiren Genel Başkan Yardımcısı Çetin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hürriyetçi parlamenter sistem içinde milletin oylarıyla gelen siyasi iktidarın iki yıldır devam eden bir süreçte vatanın bölünmez bütünlüğü ile milletin birliğini olumsuz etkileyecek söylem ve eylemler içinde olduğunu belirten Şefkat Çetin, toplumu ayrıştıran bir sürecin yaşandığını, bu süreci sürdürmek için dünyada atomdan bile tehlikeli denilen toplum mühendisliği ile algı yönetiminin uygulandığını bildirdi.
Dünyada egemen güçlerin ilk olarak Ukrayna’da ‘Turuncu Devrim’, Afrika kuşağında da ‘Arap Baharı’ olarak bugün Irak ve Suriye’de devam ettirilen sürecin ülkemize de sıçratılmak istendiğini ifade ederek Osmanlı’nın küllerinden doğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de kardeş kavgasına sürüklendiğini söyleyen Şefkat Çetin, “95 yıldır dış güçler tarafından oynanan bu oyuna gelmeyen milletimiz özellikle siyasi iktidar tarafından iki yıldır bir algı operasyonu ile karşı karşıyadır. Bu süreçte birlikte yaşama kültürüne sahip milletimizi 36 etnik sınıfta değerlendirilmesi ülke için tehdittir. Türk milleti bugüne kadar etnik ve mezhepsel ayrılığa zorlanmaktadır. İnsanlara komşusunu bile sorguladığı bir duruma gelinmiştir. Mikro milliyetçilik ve etnik mezhepçiliğin uygulandığı ülkeler yok olur ve bölünür. Önümüzde bunun bir çok örneği bulunmaktadır. Ama biz ne Suriye ne de Irak gibi bir ülke değiliz. İktidar seçimlerde Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğa ulaşır ise uygulayacağı federatif başkanlık sistemi bizi iç savaş ve kaosa sürükler. Biz MHP olarak vatanın birliği ve dirliği, üniter yapının korunması için milletimizi bilgilendirmeyi sürdüreceğiz. Birleşik Kürdistan programının hayata geçirilmesine, topraklarımızdaki harita değişikliklerine halkımızın da desteğiyle izin vermeyeceğiz. Milletimiz baskı yöntemleri ve büyülü propaganda araçlarıyla sindirilmeye çalışılsa da kardeş kavgası yaratılarak ülkenin parçalanmasına izin vermeyiz” dedi.
Bu süreçte iktidarın yandaş ve hanedanını zengin ettiğini, milletin değerlerinin hiçe sayılarak fakir fukara edebiyatıyla yetim hakkı yiyenlerin yolsuzluk ve usulsüzlüklerini dini motiflerle gizlediğini anlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, “17-25 Aralık operasyonu ile ortaya çıkan durum hakim, savcı ve emniyet içinde bazı operasyonlarla kapatılmaya, gizlenmeye çalışılıyor. 12 yıldır birarada oldukları hizmet veya cemaat grubunu suç örgütü gibi göstererek hırsızlıklarını örtmeye çalışıyorlar. Biz hür ve bağımsız bir ülkede yaşıyor isek anayasamız var ise toplumda ki kamu düzenini sağlamak için kanunlarımız var ise yasama yürütme yargı var ise yaşadığımız ülkede keyfi uygulamalar alınmaması lazım. Hukuk dışı uygulamalar yapılmaması lazım” diye konuştu.
17-25 Aralık yolsuzluk operasyonu neticesinde ortaya çıkan pis kokuların vatandaşlar tarafından bilinmesine rağmen siyasi iktidar tarafından örtbas etmek için gündem değiştirme operasyonları yapıldığını ileri süren Çetin, bir yıldır hırsızlık ve yolsuzluk dosyalarının örtülmeye çalışıldığını vurguladı.
Hükümetin 12 yıldır birlikte hareket ettikleri alınan her kararda birlikte program yaptığı grubun bir suçu varsa, bu suçu oluşturan kişi veya kişilerin kamuoyunu ikna edecek deliller ve bilgiler ışığında ortaya konulması gerektiğini anlatan Çetin, MHP İl Başkanı Vahit Demiran’ın istifasını da ‘kişisel tercihi’ olarak değerlendirdi.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@