“Türkiye, dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam edecek”

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişmiş demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam edeceğini vurguladı.

Güncel 27.10.2017, 22:04
681
“Türkiye, dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam edecek”

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi ve Çorum Milletvekili Ceylan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Ceylan, mesajında Cumhuriyetin ilanının ülkemiz tarihinde çok önemli bir dönüm noktasını oluşturduğunu belirtti.

Cumhuriyetin milletimizin çağdaş uygarlığın bir parçası olma arzusunun da bir göstergesi olduğunu dile getiren Ceylan, “Cumhuriyetin ilanıyla birlikte ülkemiz kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda çok önemli, adımlar atmış ve dünyanın saygın bir ülkesi haline gelmiştir” dedi.

Milletvekili Ceylan, açıklamasında şöyle dedi: “Dünyada eşine az rastlanan bir var olma mücadelesinin adı olan Kurtuluş Savaşı, azim, inanç, cesaret ve kararlılıkla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Her yıl daha büyük bir coşku ve heyecanla kutladığımız Cumhuriyet Bayramı, manasını ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinden almaktadır. Milletimiz, varlığına kastedenlere karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle bitirmiş ve Cumhuriyet’le tarih sahnesinde yerini almıştır. Aradan geçen 94 yılda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma idealine emin adımlarla ilerleyen büyük Cumhuriyet, gelişmiş demokrasisi, büyüyen ekonomisiyle dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam etmektedir. İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, demokrasi ve özgürlüklerin önündeki engellerden kurtulmuş büyük bir milletin fertleri olarak farklılıklarımızı çatışma ve gerginliklerin nedeni olarak değil milletimizi zenginleştiren, bizi birbirimize kenetleyen, birlik beraberliğimizi güçlendiren fırsatlar olarak görmeliyiz.

Milletimizin birlik ve beraberliğini bozma çabası içinde olanlar bilmelilerdir ki; bunu başaramayacaklar. Millet olarak, birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetine, demokrasisine ve ülkesine dün olduğu gibi bugün ve yarın da sıkı sıkıya bağlı kalacaktır. Kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına millet, tek yürek olarak bir kez daha en güzel cevabı verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramını kutluyor, özgürlüklerin ve huzurun hâkim olduğu, demokrasinin kesintiye uğramayacağı yıllar diliyoruz. Bu anlamlı günde ayrıca, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@