“Türkiye, 2053 ve 2071 hedefine gençlerle birlikte ulaşacak”

Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Aşgın, gençlere yönelik düzenlenen söyleşide Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gösterdiği 2053 ve 2071 hedefine gençlerle birlikte ulaşacaklarını vurguladı.

Güncel 13.01.2020, 23:13
229
“Türkiye, 2053 ve 2071 hedefine gençlerle birlikte ulaşacak”

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz ve çok sayıda eğitimcinin katıldığı programda konuşan Vali Çiftçi, gençlerin en önemli görevinin Türkiye'yi bir adım daha ileriye götürmek olduğunu vurguladı.

Başarının asla tesadüf olmadığının altını çizen Vali Mustafa Çiftçi, “Çok çalışmalısınız. Nobel Kimya Ödüllü bilim adamımız Prof Dr. Aziz Sancar ne diyor. "Ben öğrenciyken günde 18 saat çalışırdım, zamanımın çoğu laboratuvarda geçirirdim. Şimdi ise 12 saat kadar çalışıyorum” diyor. Sizler de çalışmaktan asla vazgeçmeyin” dedi.

“BUGÜN BİZ YARIN SİZ OLACAKSINIZ”

Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesi’ndeki söyleşide gençlere kendi öğrencilik yıllarını anlatan Belediye Başkanı Aşgın, o günlerde imam hatip okullarında okuyan öğrencilerin hayal bile kuramadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Nereden nereye...' sözünün en çok imam hatipliler için geçerli olduğunu, 90'lı yıllarda imam hatipli öğrencilerin hayallerini dahi çaldıklarını ifade etti. Aşgın, “Düşünce olarak nereden nereye geldik. Yine Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bodrum katlarda ders yaparken, spor yaparken muazzam şartlarda eğitim gördüğümüz binalarımız, fiziki mekanlarımız var. Bu imkanların kıymetini iyi bilmelisiniz. İnşa etmek bizim görevimizdi. Başarı sizin hedefiniz olacak. Bugün ülkeyi yöneten kadroların yerinde yarın sizler olacaksınız. Şimdi biz varız, yarın sizler olacaksınız. Kendinizi çok iyi yetiştirin. Bizlerden bir isteğiniz olduğu takdirde her zaman siz sevgili gençlerimizin yanında olamaya devam edeceğiz. Yeter ki siz çalışın, bu ülkeye faydalı bireyler olun. Bu sizin vatan borcunuzdur” dedi.

“2053-2071 HEDEFLERİNE SİZLERLE ULAŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatını ve mücadelesini öğrencilere örneklerle anlatan Başkan Aşgın, “Cumhurbaşkanımız 'Dünya 5'ten büyüktür dediği zaman nasıl gururlandık, tüylerimiz diken diken oldu. Sesimizin böyle gür çıkması bizi gururlandırdı. Cumhurbaşkanımız o zamana kadar yapılamayan bir şeyi yaptı. Tüm dünya O'nun yiğitliğini gördü. Sizler de şimdi çok çalışarak, ülkemizi hem ekonomik, hem siyasi, hem de askeri açıdan daha güçlü hale getireceksiniz. Ülkemiz de sizlerle gurur duyacak. Mazlum coğrafyalarda bize umutla bakanların umudu olabilelim. Dünyada barışın ve huzurun teminatı olalım” şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın hedeflerinden de söz eden Aşgın, “Biz önümüzdeki 5 - 10 yıla bakabiliriz ama siz bu ülkenin 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla yürümesinin teminatısınız. 2053 ve 2071 hedeflerine sizlerle ulaşacağız” dedi.

Program sonunda Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk okul bahçesinde öğrencilerle bol bol sohbet etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 07 Haziran 2020
İmsak 03:06
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:15
Yatsı 22:03

Gelişmelerden Haberdar Olun

@