25 Mart 2014 Salı 01:11
“Türkçe Olimpiyatları’nı Çorum’da yaparız”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ve İl Başkanı Cengiz Atlas, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Âşık Mahsuni Şerif Parkı ve Kale Mahallesi’nde bulunan Lozanevler Parkı’nda düzenlenen çifte mitingle gövde gösterisi yaptı.

CHP ilk mitingi Âşık Mahsuni Şerif Parkı’nda gövde gösteri yaparak gerçekleştirdi.

Mitingde halka seslenen CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, AKP tarafından son günlerde aslı astarı olmayan karalama kampanyası başlatıldığını, Kenan Nuhut’un yedi göbek sülalesini araştırarak bir açık aradıklarını, bulamayınca Çorum’da oy kullanmayacağı yalanının atıldığını vurguladı.

AKP’li yöneticilerin bir Müslümana yakışmayan tavırlar sergilediğini belirterek Çorum’u önemseyen ve dikkate alan tek liderin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirten Cengiz Atlas, vatan, bayrak, sınırlar, ezan ve Atatürk diyen herkese kapısının açık olduğunu söyledi.

Ahmet Sami Ceylan’a da kapılarının açık olduğunu belirten Atlas, son günlerde Çorum’da bazı provakasyonlar olabileceği yönünde duyum aldıklarını ve bu oyuna gelmeyeceklerini de açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Erzurum'da Türkçe Olimpiyatları'nı artık yaptırmayacağı yönündeki açıklamalarını değerlendiren CHP İl Başkanı Atlas, “Belediyeyi aldığımızda buradan söylüyorum, Türkçe Olimpiyatları'nı Çorum'da yapmaya hazırız” dedi.

Dinin, yolsuzluğa siyasete bu kadar bulaştırıldığını Cumhuriyet tarihinde ilk kez AKP iktidarı döneminde gördüklerini söyleyen Atlas, Türkiye'de yolsuzluk yapanların onurlu, yolsuzluğu ortaya çıkaranların şerefsiz insanlar olarak iktidar tarafından adlandırıldığını kaydetti. Cengiz Atlas, sürgüne gönderilmeyen, polis, amir, savcı ve hakimin kalmadığını söyledi.Mitingde konuşan CHP Çorum Belediye başkan adayı Kenan Nuhut ise yıllardan beri ilgisiz bırakılan Çorum'un mahallelerine hizmet götürmenin boynunun borcu olduğunu söyledi.

CHP adayı Kenan Nuhut, yaptığı hizmetlerle de asla övünmeyeceğini, mütevaziliğini koruyacağını belirtti. Halter Federasyonu'ndaki çalışmalarına da değinen Nuhut, “Biz dünyayı ayağa kaldırdık. Çorum'u mu ayağa kaldıramayacağız. Çorum yaşanılabilir kentler arasında 51. sırada, Çorum'un yaşanılabilir kentler arasında ilk 5'te olması gerekiyor. Her mahallede açılan seçim koordinasyon merkezlerinde her görüşten, her inançtan insanlar var. Biz Çorum'da ayrıştırıcı değil birleştirici olmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Çorum’un herşeyden önce dostluğa, barışa ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu anlatan Nuhut, göreve geldiğinde kimsenin işiyle ve ekmeğiyle uğraşmayacağını, ekmek kapısını çoğaltmak için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Atlas ve Nuhut, daha sonra Lozanevler Parkı’nda düzenlenen mitingde de konuşarak gerek ülke gündemine ilişkin konularda iktidara yüklendiler. Ayrıca ilimizde hizmet götürülmeyen mahallelere CHP yönetiminde gereken hizmetin geleceğini vurguladılar.
(Volkan SINAYUÇ)


Son Güncelleme: 25.03.2014 03:06