TÜRKAV’dan anayasa değişikliğine destek

TÜRKAV İl Başkanı Fikret Aktağ, TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliğinin kamuoyunda çarpıtılmasına ve bunun bir rejim değişikliği gibi gösterilmesini doğru bulmadıklarını belirterek, bu tartışmalar üzerinden MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli aleyhtarı kampanyalar sürdürüldüğünü ifade etti. Aktağ, kamu çalışanları olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve lideri Devlet Bahçeli’nin yanında olduklarını belirterek, “Varlığını milletin varlığına feda etmeye hazır ülkücüler var olduğu müddetçe al bayrak dalgalanacak, yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet var olacaktır” dedi.

Güncel 06.02.2017, 19:44
503
TÜRKAV’dan anayasa değişikliğine destek

Anayasa değişikliği ile getirilmek istenen başkanlık sisteminin birçok modeli bulunduğunu ve bu sistemin Türkiye’ye münhasır olduğunu anlatan Aktağ, “Başkanlık değil partili Cumhurbaşkanlığıdır” dedi.

Anayasa değişikliğindeki amacın, yürürlükteki hükümet etme sistemini tıkayan, kırılmasına ve dağılmasına neden olabilecek engelleri aşmak olduğunu dile getiren Aktağ, bu anayasanın federasyon, özerklik, senato ve iki partili sistem, Cumhuriyetin teminatı olan 4 maddesinin değişmesi gibi ülkeyi felakete götürecek bir sistem olmadığını vurguladı.

Milliyetçi Türkiye’de de demokratik, milli Cumhuriyet ilkesi içinde başkanın, Türk milletinin, yürütme organının tek başı olacağını anlatan Aktağ, tek başkan sistemine uygun olarak yasama organı yönünden de tek meclis sistemini savunduklarını anlattı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@