“Türk Silahlı Kuvvetleri kendi içindeki bu mikropları temizlemiştir" 

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisindeki kirli cuntacılardan bıkmıştık, en son FETÖ diye bir örgüt çıktı” diyen Malkoç, örgütün bütün inanç değerlerini istismar ederek kirlettiğini belirtti. Ancak kimin devleti ele geçirmeye çalışmışsa polis ve jandarmanın yakasından tutarak sanık sandalyesine oturtturduğunun altını çizen Malkoç, Türk yargısının da gereken cezayı verdiğini ifade etti. Bundan sonra bu tür yapılanmaların olmayacağını söyleyen Malkoç, şunları kaydetti 

Güncel 27.03.2019, 16:50
265
“Türk Silahlı Kuvvetleri kendi içindeki bu mikropları temizlemiştir" 

"Duamız temennimiz bu. Olmayacak derken sizin gözlerinize bakıyorum. Sizin gözlerinizdeki o ışıktan heyecanlanarak yüzünüzdeki ifadelerden cesaret alarak bunu söylüyorum. Gevşek durursak olur elbet. Ama ben inanıyorum ki Türk Silahlı Kuvvetleri kendi içindeki bu mikropları temizlemiştir. Polis teşkilatımızda kendi içerisindekileri temizlemiştir. İş adamlarımızda, üniversitelerimizde, siyasetimiz de temizlemiştir” 
Her yıl iki defa seçim olduğunu ve oy vermekten yorulduğunu anlatan Malkoç, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"2014'te iki seçim yaşadık. 2015’te iki seçim yaşadık. 2016 yılında darbe yaşadık. 2017 yılında bir referandum yaşadık. 2018 yılında bir seçim yaşadık. Şimdi de bir seçim. Sayarken bile yoruluyor insan. Demokrasi güzel bir şey de, oy vermek güzel bir şey de. Nerdeyse her yıl iki kez vermekten yorulduk. Önümüzde 4.5 yıllık bir seçimsiz süre var. Bu süre içerisinde sizler kendinizi iyi yetiştirmeye bakacaksınız. Hocalarımız bilimsel makalelerde, toplantılarda Türkiye’ye en yi şekilde temsil edecek. İş adamlarımız, ihracatçılarımız daha iyi üretecekler daha iyi ihraç edecekler. Hukukçularımız yeni Türkiye’yi adalet üzerine inşa edecekler. Bizim kimseye minnetimiz yok çok şükür. Ama bu minnetsizliği sürdürebilmek için daha güçlü olmamız lazım. Bu güçte ilimdedir, tecrübededir, üniversitelerdedir. Hakkaniyet ve adalettedir." 
Konferansa Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Abdurrahman Başbuğ, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal, Baro Başkanı Kenan Yaşar ve davetliler katıldı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
hafif yağmur
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 06:19
Güneş 07:47
Öğle 12:58
İkindi 15:35
Akşam 18:00
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@