“Türk medeniyeti kadınlara ve anneye büyük değer vermiştir”

Türk Büro-Sen Çorum Şubesi, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenledi.

Güncel 12.05.2014, 22:45 13.05.2014, 00:28
636
“Türk medeniyeti kadınlara ve anneye büyük değer vermiştir”

Türk Büro-Sen Çorum Şubesi, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenledi.

Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Salonu’nda düzenlenen programa Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Mahmut Alparslan, Türk Büro-Sen Şube Başkanı Sami Çam, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile sendika üyeleri katıldı.

Program açılış konuşmasını yapan Türk Büro-Sen Şube Başkanı Sami Çam, “Kamu-Sen’in 11 tane işkolundan örgütlenmesinden sonra Türk Büro-Sen de kendi iş kolunda tüm baskılara, tayin ve eş durumu tayinlerine, tüm sıkıntılara rağmen her geçen gün büyümekte ve sizlerin sayesinde gücüne güç katmaktadır” dedi.

Mevcut iktidarın kamu çalışanının umutlarını aldığını, memura saygının azaldığını, açlık sınırında yaşamaya mahkum edildiğini, heveslerinin kırıldığını ve liyakatsız yandaşların köşe başlarını kaptığını söyleyen Sami Çam, konuşmasında insanlık tarihinde kadının ve annenin önemini anlattı.

Dünyanın zirvesindeki Çin ve Japon medeniyetinde kadının kocasına ve onun akrabalarına sadakat ile ölçüldüğünü söyleyen Çam, Hint medeniyetinde ise kocası ölen kadının onunla beraber diri diri yakıldığını, Arap medeniyetinde kadının aşağılandığını, kız çocuklarının cahiliye döneminde diri diri gömüldüğünü, Yunan ve Roma medeniyetinde ise kadın alınan, satılan ve devredilen bir eşya olarak görüldüğünü, Türk medeniyetinse kadının yerinin erkeğinin biricik yoldaşı, çocuklarının anası ve dahası Türk milletinin tek bereket kaynağı olduğunu söyledi.Alparslan ise, “Bugün burada olamayan ama bizim yetişmemizde büyük emekleri olan analarımızı şükranla yad ediyoruz. Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun” diye konuştu. Mahmut Alparslan, Peygamber Efendimizin “Cennet anaların ayağı altındadır” sözünün üzerine söz olmadığını ifade etti.

Konuşmaların ardından emekli olan sendika üyeleri Şükran Uğurlu, Mualla Gökmen, Selma Koca’ya plaket verilerek bundan sonraki hayatlarında mutluluk, sağlık dileklerinde bulunuldu. Plaket töreninin ardından şiirler ve türküler eşliğinde programa katılanlar eğlenmenin keyfini yaşadılar.

Yılın annesi seçilen Şükran Kaya’ya verilen plaket töreninin ardından program sona erdi. Yılın annesi seçilen ve plaket alan Şükran Kaya da bugüne kadar tedavisi bulunamayan 9 yaşındaki oğlu Volkan’ın tedavisi için yetkililerden yardım istediğini söyledi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@