Türk Diyanet Vakıf Sen’den cumhurbaşkanına kadro teşekkürü

Türk Diyanet Vakıf Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Ünlü, AK Parti Grup Toplası’nda kamu kurumlarında taşeron kadrosunda çalışanlara daimi işçi kadrosu verileceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiğini ifade etti.

Güncel 07.12.2017, 19:50
1219
Türk Diyanet Vakıf Sen’den cumhurbaşkanına kadro teşekkürü

Doğru bir karar verildiğini belirten Ünlü, Anayasa’da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir sosyal hukuk devleti olduğunun yazdığını kaydederek, devletimizi yönetenlerin vatandaşının emeğinin sömürülmesine daha fazla göz yummasının kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

4/C 'li çalışanların 4/ B'li yapılmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Ünlü, 4/B 'lilere haksızlık yapıldığını ve onlara da kadro verilmesi gerektiğini söyledi.

Hala 4/B li sözleşmeli istihdamının devam etmesinin doğru olmadığını dile getiren Mustafa Ünlü, bu kadroda çalıştırılanların 4/A 'ya yani kadroya geçirilmelerinin hakkaniyet ve adalet açısından elzem olduğunu kaydetti. 4/B 'li İstihdam modelinin 657 Sayılı Devlet memurları Kanununa Uygun yapılmadığını anlatan Ünlü, “Her şey iyi güzel de Taşeron işçiler kadroya geçirilirken 4/C statüde çalışanlar 4/B sözleşmeli yapılırken, Diyanet alanıyla ilgili vekil imam hatiplerin ve geçici görev yapan personelin durumu ve statüleri ise belirsizliğini koruyor. Asil işi yapan konumunda değerlendirilecek midir ? Kadro verilecek midir bilinmemektedir. Bu alanda bu kadar statü değişikliği yapılıp kadro verilirken diyanetin göz ardı edilmemesi gerekir. Sağlıklı din hizmetinin ancak devletimizin kontrolü altında kadrolu personel tarafından yapılacağı unutulmamalıdır.

Ancak son yıllarda Diyanetimizin kadro talepleri yeterince maalesef karşılığını bulmamaktadır. Kuran Kursu öğretici adayları uzun zamandan beri kadro açılmasını beklemektedir. Taşerona kadro verilmesi bağlamında vekil imam hatiplere ve şartlarını taşıyan geçici görevlilere kadro verilmesi tecrübe açısından kalıcı istihdama katkı sağlayacaktır.

Taşeron veya İşkur aracılığıyla alınan İmam Hatip istihdamı mesleğin itibarını ve vakarını ayaklar altına almaktır buna son verilmelidir” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@