Turizm öğrencileri Hitit tarihini tanıdı

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesindeki Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin Hitit uygarlık tarihini yakından öğrenmeleri, mezuniyet sonrasında ise bilgi ve farkındalıklarının artması amacıyla Alacahöyük ve Hattuşa’ya teknik gezi düzenlendi.

Güncel 10.04.2019, 00:36
312
Turizm öğrencileri Hitit tarihini tanıdı

Gezide Turizm ve Otel İşletmeciliği programı öğrencilerine Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkan V. Öğretim Görevlisi Ahmet Aknar, Dr. Öğretim Üyesi Ali İzzet Yılmaz, Dr. Öğretim Üyesi Salih Zeki Şahin ile öğretim görevlileri Ayhan Başçı ve Yusuf Ormankıran eşlik etti.

Hattuşa milli parkında arkeolojik kazılara katılan ve aynı zamanda milli parkın emekli bekçisi olan Ahmet Atilla tarafından öğrencilere tarihi eserler hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler Hitit tarihini, ilgili müze ve ören yerlerinde görerek öğrenme imkanı buldular. Tur sonunda teknik geziye katılan öğrenciler teorik bilgilerini pratikte görme imkânı bulduklarını ve Hitit Uygarlığının tarihini yerinde deneyimlediklerini dile getirdiler.

Öğrenciler kendilerine bu fırsatı sunun başta Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zekeriya Işık, Ahmet Atilla ve program hocalarına teşekkür ettiler.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@