Turizm Fuarı’nda Hitit’e büyük ilgi

Hitit Üniversitesi İzmir’de düzenlenen Travel Turkey 2013 Turizm Fuar ve Konferansı’na katıldı.

Turizm Fuarı’nda Hitit’e büyük ilgi

Hitit Üniversitesi İzmir’de düzenlenen Travel Turkey 2013 Turizm Fuar ve Konferansı’na katıldı.

10 Aralık 2013 Salı 23:19
Turizm Fuarı’nda Hitit’e büyük ilgi

İzmir’de 21 ülkeden, 60’ı aşkın ilden, 850’nin üzerinde kurumun/firmanın katılımı ile gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı’nda Hitit Üniversitesi’nin tanıtımının da yapıldığı belirtildi.
Çorum Valiliği, Belediye, Hitit Üniversitesi ve otel işletmecilerinin bir arada bulunduğu stant, “Çorum” çatısı altında kültür-medeniyet, turizm ve eğitim alanlarında ziyaretçilere tanıtıldı.
Türkiye’de turizm alanında yaşanan gelişmeleri, değişik ülkelerin sahip olduğu turizm potansiyellerini katılımcı ve ziyaretçilere tanıtmak hedefiyle düzenlenen fuarda hem ülkeler hem de ülkemizdeki kentlerle firmalar stantları ile yer aldı, Fuar alanında oluşturulan workshop alanı ile yabancı satın alıcılar stant sahibi turizmcilerle bir araya getirilerek yüz yüze görüşmeleri sağlandığı etkinlikte bu sayede oluşturulan iş platformu ile yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları sağlandı.
Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Endonezya, Etiyopya, Fransa, Güney Kore, Hırvatistan, Hindistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Litvanya, Makedonya, Malezya, Mısır, Polonya, Slovenya, Tunus, Ürdün, Yunanistan’ın çeşitli turizm firma ve kuruluşlarının katılımcı olarak yer aldığı etkinlikte Hitit Üniversitesi’ni Basın ve Halkla İlişkiler Birimi personellerinden Satı Altıntaş ve Mustafa Alpdoğan Boduç temsil etti.
Birçok kitleye ulaşma imkanı bularak dikkatleri üzerine çeken Hitit Üniversitesi “Özel Üniversite” olduğu düşüncesi, fuarda bulunan personel tarafından “En Özel Devlet Üniversitesi” olarak değiştirildi. (Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 10.12.2013 23:20