Tüm Bel Sen, 8 Mart’ı kutladı

KESK’e bağlı Tüm Bel Sen Çorum Şubesi Kadın Sekreteri Zihni Ünaldı, 8 Mart’ın şeker, fular, karanfil dağıtım yâda tüketim artsın diye yapılan ama kadına saygı makyajıyla boyanmış taksitli alış veriş günü olmadığını söyledi.

Güncel 09.03.2019, 00:02
348
Tüm Bel Sen, 8 Mart’ı kutladı

8 Mart’ı tüm dünyada kan ve savaşın hüküm sürdüğü, ataerkil kapitalist sistemin yarattığı eşitsizliklerin derinleştiği, kadınlara dönük saldırıların pervasızca arttığı bir ortamda karşıladıklarını kaydeden Ünaldı, “Biz KESK’liler olarak kadınıyla erkeğiyle bir ses bir yürek olarak bu 8 Mart’ta da dünyanın dört bir yanında kadınlarla ayrımcılığa, şiddete, güvencesizliğe ve savaş politikalarına karşı alanlarda itirazlarımızı, sözlerimizi ve taleplerimizi buluşturarak ” başka bir dünya mümkün” çağrısını yenileyeceğiz.

8 Mart şeker, fular, karanfil dağıtım yâda tüketim artsın diye yapılan ama kadına saygı makyajıyla boyanmış taksitli alış veriş günü değildir.

Biz KESK’liler olarak üye, sendikalı, maaşlı, işiz vb. hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlarımıza saygı duyuyoruz. Tüm Bel Sen Çorum Şubesi olarak iş yerlerimizdeki tüm kadın arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışarak günün içeriğini yaşatmayı amaçladık.

Başka bir dünya var diyoruz. Bunu demeye özgür ve barış içinde bir dünya için bunu haykırmaya devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@