Tüketebildiğin kadar ekmek !

Eti Ekmek Fabrikası Çorum’da bir ilki gerçekleştirerek ambalajlı roll ekmek (minik tombul ekmek) üretimine başladı.

Tüketebildiğin kadar ekmek !

Eti Ekmek Fabrikası Çorum’da bir ilki gerçekleştirerek ambalajlı roll ekmek (minik tombul ekmek) üretimine başladı.

19 Ağustos 2014 Salı 01:05
Tüketebildiğin kadar ekmek !
Eti Ekmek Fabrikası Çorum’da bir ilki gerçekleştirerek ambalajlı roll ekmek (minik tombul ekmek) üretimine başladı. Kale Mahallesi Eti Caddesi’nde faaliyet gösteren işletmede, ekmek çeşitleri, en ileri teknolojik makinalarda ve el değmeden üretiliyor.

Sektörde 45, Çorum’da ise 18 yıllık deneyimle Çorum halkına hizmet verdiklerini belirten Eti Ekmek Fabrikası sahibi Hüseyin Aydoğdu, tüm ekmek çeşitlerinin doğalgazlı fırınlarda pişirildiğini söyledi.

Hijyenik koşullarda, sağlıklı ekmek üretmek için firmanın her geçen gün yenilendiğini ifade eden Aydoğdu, Çorum halkının damak tadına uygun ekmek ürettiklerini ifade etti.

TAM BUĞDAY UNUNDAN, KATKISIZ
Hastaneler başta olmak üzere kamu kurumları ile Çorum’da önde gelen birçok cafe, restoran ve lokantalar için günlük, taze ve ambalajlı roll ekmek ürettiklerini kaydeden Aydoğdu, “ Tam buğday unundan katkısız olarak 60 gram ambalajlı roll ekmek üretiyoruz. Hamurlarımız son teknoloji makinalarda kesilip, el değmeden yuvarlanıyor. Hamur dinlendirme odasında kabartıldıktan sonra, yağsız teflon tepsilerde, odun-kömür isine maruz kalmadan, doğalgazlı döner fırınlarımızda pişiriliyor. Gıda hijyenine uygun olarak OPP türünden özel olarak seçilen poşetlerimizle, yine son sistem makinalarımızda yapıştırıcı kullanmadan paketleniyor” şeklinde konuştu.

GÜNLÜK VE TAZE ÜRETİM
Eti Ekmek Fabrikası’nda çalışan tüm personelin hijyen ve güvenlik eğitimi aldığını belirten Hüseyin Aydoğdu, “50-100 gramlık roll ekmek ve hamburger ekmeğinin yanı sıra Trabzon ekmeği, çavdar ekmeği, tam buğday ekmeği, kepek ekmeği, tuzsuz ekmek, sandviç ekmeği, papatya ekmek ile somun ekmek de üretiyoruz. Ayrıca firmamız isteğe göre özel ekmek çeşitleri de yapıyor. Çorum merkezdeki tüm devlet hastaneleri, özel hastaneler, Tarım İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve daha birçok kamu kurumu için günlük ve taze olarak roll ekmek üretip, vaktinde servisini yapıyoruz” dedi.

Düğün ve özel günler için ekmek siparişi aldıklarını ifade eden Aydoğdu ayrıca, ekmek poşetlerinin üzerine firmaya özel etiket bastıklarını ve istek doğrultusunda ekmeklerin makinalarda dilimlenip, poşetlenebileceğini söyledi.


(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 19.08.2014 22:20