21 Şubat 2014 Cuma 01:53
Tufan Köse, Karahisar Barajı’nı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse, bölge halkından ve mahalle muhtarından gelen talep üzerine Çorum Merkez Karahisar Köyü Barajı hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na bir yazılı soru önergesi sundu.

Milletvekili Köse, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 97. maddeleri gereğince TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Tufan Köse’nin soru önergesi şu şekilde: “Çorum İli Merkez Karahisar Köyü halkının dile getirdiğine göre, Çorum Karahisar Köyü’nde başlaması planlanan bir baraj projesi vardır. Köylülerin iddialarına göre yapılacak barajın adı Alıncak Barajı olarak geçmektedir. Köy halkı sözü geçen barajın köylerine daha iyi olanaklar sağlayacağı gerekçesiyle konu hakkında detaylı bilgi istemektedir.

Bu bağlamda; Köy halkının yapılacağını söylediği baraj ile ilgili başlatılmış bir proje var mıdır? Varsa proje hangi aşamadadır ve ne zaman başlaması ve bitirilmesi planlanmaktadır? Eğer böyle bir projeniz yoksa bu konuda yeni bir proje başlatmayı düşünür müsünüz?”
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 21.02.2014 01:54