TÜDKİYEB Başkan Yardımcısı Çelik’ten Çorum’a ziyaret

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Çelik, Çorum Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı’yı ziyaret etti.

Güncel 30.03.2016, 17:30 30.03.2016, 17:31
562
TÜDKİYEB Başkan Yardımcısı Çelik’ten Çorum’a ziyaret
Zonguldak Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Aziz Karakurt ve Siirt Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nden Ali İlbaş’ın da hazır bulunduğu ziyarette TÜDKİYEB Başkan Yardımcısı Nihat Çelik, Avcı ve yönetim kurulu üyeleriyle biraya geldi.
24 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Çelik, seçimler öncesi başlattıkları Karadeniz turu kapsamında ilk ziyaretlerini Çorum’a yaptıklarını ifade etti.
Seçimlerin bir hizmet yarışı olduğunu vurgulayan Çelik, bütün adayların birbirinden değerli ve önemli olduğunun altını çizerek, sandıktan çıkan sonuç ne olursa olsun kazananın başkan ve yönetim kurulu üyeleri değil birlikler ve yetiştiriciler olacağını dile getirdi.
Sektörün içerisinden geldiklerini ve iddialı olduklarını kaydeden Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve bakanlık yetkilileriyle koordineli ve uyum içerisinde sektörde yaşanan sorunların çözümü, birliklerin kurumsal bir yapıya kavuşması için mücadele edeceklerinin altını çizdi.
Bakan Çelik’in birliklerin kurumsal yapıya kavuşturulması noktasında bir hamle başlattığını anlatan Çelik, “Zaman ne olursa olsun yetiştiricilerin yanına olacak.Bu konuda zaman zaman bizde görüşlerimizi dile getiriyoruz. Birlikler, başkanlarımız ve yetiştiricilerimizin sorunlarını değişik platformlarda bakanlık yetkililerine iletiyoruz. Bakanlık yetkililerinin gösterdiği ilgiye de minnettarız. Birlikler ve bakanlık arasında köprü görevi görerek uyumlu bir şekilde çalışacağız” dedi.

ÇELİK’TEN ÇORUM’A ÖVGÜ
Çorum Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nden de övgü dolu sözlerle bahseden Çelik, kuruluşundan bugüne kadar birliğin çok güzel çalışmalarda bulunduğunun altını çizdi. Başkan Avcı’nın ekibiyle birlikte bir takım ruhu ortaya koyduğunu belirten Çelik, Çorum’daki birlik ve beraberliğin bozulmaması için temenni de bulundu.
Çorum Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şevket Avcı da, 2006 yılından beri, TÜDKİYEB Başkan Yardımcısı Nihat Çelik her zaman yanlarında olduğunu söyledi.
Avcı, birliklerin kuruluşundan bugüne kadar kendilerini yalnız bırakmayan Çelik’e teşekkür ederek, başarılar diledi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@