TSO’nun 2014 bütçesi kabul edildi

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2014 yılında uygulayacağı gelir-gider bütçesi oda meclisi tarafından kabul edildi.

TSO’nun 2014 bütçesi kabul edildi

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2014 yılında uygulayacağı gelir-gider bütçesi oda meclisi tarafından kabul edildi.

18 Aralık 2013 Çarşamba 00:35
TSO’nun 2014 bütçesi kabul edildi

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nın meclis toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi.
TSO Meclis Salonu’nda Meclis Başkanı Erol Karadaş başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.
Toplantıda 2014 yılının gelir ve gider bütçesi de görüşülerek kabul edildi. Toplantıda bir konuşma yapan TSO Başkan Yardımcısı Fikret Tepençelik, 1 Ocak’tan itibaren başlayacak olan e-fatura ve 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren resmen başlayacak olan e-defter uygulamaları konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.
Toplantının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Meclis Üyesi Selim Kefçeli ise TSO’nun demiryolu konusunda daha aktif ve etkin çalışmalar yapmasını istedi.
Toplantıda ayrıca odanın son bir aylık çalışmaları, odaya yönelik ziyaretler ve diğer etkinlikler, slayt gösterisi eşliğinde sunuldu.
Çorum Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyete geçirilen internet siteleri hakkında da meclis üyelerine bilgiler verildi. Siteleri odaya ücretsiz olarak hazırlayıp hediye eden Alternatif Bilgisayar yetkilileri, İş Dünyası Dergisi ve Çorum İş Rehberi sitelerinin kullanımı ve işlevi hakkında sunum yaptı.
Verilen bilgiye göre; oda tarafından üç ayda bir olarak yayınlanan Çorum İş Dünyası Dergisi, web sitesinden de yayınlanmaya başladı. Çorum TSO, düzenlediği etkinlik ve programlarını, bunun haricinde iş dünyasını ilgilendiren konuları, İş Dünyası adı altında 2009 yılı Ocak ayından bu yana dergi olarak yayınladığı İş Dünyası dergisinde üyelerine duyuruyor.
Her üç ayda bir düzenli olarak yayınlanan İş Dünyası dergisi, bütün üyelere ulaştırılıyor. Teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip etme arayışında olan TSO, İş Dünyası dergisini sanal ortama taşıdı ve bugüne kadar yayınlanan bütün dergilerini www.corumisdunyasi.com adresindeki web sitesinde yayınlamaya başladı. Üyeler, istedikleri zaman www.corumisdunyasi.com adresinden web sitesine bağlanabilir, buradaki dergileri inceleyebilir, istediğini bilgisayarına indirebilir.
Öte yandan Çorum İş Rehberi adı altında da bir internet sitesi açıldı. Burada başta Çorum TSO olmak üzere Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ticaret Borsası üyelerinin de adres ve telefon bilgileri yer alıyor. Herkesin kullanımına açık olarak düzenlenen sitede oda üyesi olmayan diğer esnafın, sanayicinin ve iş aleminin de bilgileri yer alıyor.
Herhangi bir değişiklik sırasında da bilgiler kolayca güncellenebilecek. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise yaptığı değerlendirme konuşmasında; her iki internet sitesinin de aynı zamanda kendi kardeşinin yönetiminde olan Alternatif Bilgisayar tarafından tamamen ücretsiz bir şekilde hazırlanıp odaya hediye edildiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Başaranhıncal, projenin tamamen TSO’ya ait olduğunu ancak ÇESOB ve Ticaret Borsası tarafından da desteklendiğini kaydetti. (Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 18.12.2013 00:35