TSO’dan üyelerine hatırlatma

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, üyelerine Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) konusunda hatırlatmada bulundu.

Güncel 31.12.2019, 21:12
262
TSO’dan üyelerine hatırlatma

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) tarafından oluşturulan UETS’ye göre, tebligat işlemlerinin bugünden itibaren elektronik yolla yapılmasının zorunlu olduğunu hatırlatan Çorum TSO, üyelerine yolladığı mesajda; “Değişikliğe göre, tebligat çıkarmaya yetkili mercilerin, kamu kurum ve kuruluşları ile özel şirketler (Anonim, Limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, vakıflar, dernekler, iktisadi işletmeler), avukatlar, noterler, sicile kayıtlı arabulucular ve bilirkişiler gibi kanun kapsamında yer alan tüm gerçek ve tüzel kişilere de tebligatları elektronik yolla yapılması şartı getirilmiştir” görüşüne yer verdi.

Firmaların yetkililerinin bu kapsamda ilk etapta e-imza veya e- devlet şifresine sahip olması gerektiği hatırlatılan açıklamada “Şirketlerinize UETS adresleri belirlenmiştir. Ancak, elektronik tebligat almaları ve göndermeleri için mersis tarafından tanımlanan elektronik tebligat adreslerinin şirket yetkilileri tarafından aktif hale getirilmesi için sistem üzerinden aktivasyonlarının yapılması gerekmektedir” denildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@