TPAO’nun arıtma tankları Çorum’dan

Vali Sabri Başköy, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren Cazgır A.Ş. Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

TPAO’nun arıtma tankları Çorum’dan

Vali Sabri Başköy, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren Cazgır A.Ş. Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

06 Temmuz 2014 Pazar 22:24
TPAO’nun arıtma tankları Çorum’dan
Vali Sabri Başköy, Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren Cazgır A.Ş. Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Ticaret Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhınçal'ın da eşlik ettiği incelemelerde Cazgır AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cazgır fabrika hakkında bilgi verdi.

35 senelik geçmişi olan, 25000 m2 açık, 6300 m2 kapalı alanda kurulu, 90 kişinin çalıştığı firmalarının, basınçlı kap üretimi alanında, üstün donanımlı iş gücü, yüksek teknolojisi, kapasitesi ve sahip olduğu sertifikalarıyla dünya çapında bir üretici ve servis sağlayıcısı olduğunu belirten Orhan Cazgır, "Cazgır Kreyojenik Tanklar, Offshore&IMO Konteynerler, Tankerler, Özel Kreyojenik Ekipmanlar ve Gaz Tankları, Petrol Ekipmanları alanlarında uzmanlaşmış, uluslararası olarak akredite edilen bir basınçlı kap üreticisidir. Sertifikalarımız; ürünlerimiz CE, PED, TPED, ADR/RID, IMDG, T75, EN 12079-2, DNV 2.7.1., ASME S,U,R, NB, GOST ve DOT sertifikalıdır. Her geçen gün referanslar listemiz artmakta ve ABD, Avustralya, Polonya, Rusya, Suudi Arabistan, Mısır ve daha bir sürü ülkede ürünlerimiz yer almaktadır.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından yurt dışında 2,5 milyon dolara yaptırılan çamur damıtma tankını, 670 bin dolara üretebiliyoruz. TPAO tarafından petrol kuyularında kullanılmak üzere yaptırılan 7 arıtma tankından 4.sünün yapımını tamamladık. Petrol sondajında kullanılan yurt dışında aldığımız bu sistemleri artık üst yöneticilerin ve hükümetin destekleriyle Türkiye’de Çorum’da imal ediyoruz" dedi.

Türkiye ve Çorum ekonomisine sağladıkları katma değerden dolayı Cazgır AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cazgır'a teşekkür eden Vali Başköy, "Bize düşen ne ise yapmaya hazırız, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum" dedi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 06.07.2014 19:03