Toyota Şamlıoğlu’ndan 23 Nisan Çocuk Şenliği

Şamlıoğlu Toyota Genel Müdürü Onur Şamlı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” şeklindeki sözünü hatırlatarak, ulusal egemenliğin ilan edildiği 23 Nisan’da tüm çocukları ve ebeveynlerini bu muhteşem coşkuya katılmaya çağırdıklarını söyledi.

Güncel 20.04.2019, 00:47
656
Toyota Şamlıoğlu’ndan 23 Nisan Çocuk Şenliği

Şamlıoğlu Toyota Genel Müdürü Onur Şamlı, her yıl olduğu gibi bu 23 Nisan’da da Çocuk Şenliği düzenlediklerini belirterek, bu etkinlikte çocukların Hacivat-Karagöz, palyaço, boyama ve daha bir çok sürpriz eğlenceyle coşkuyu yaşayacaklarını söyledi.

Onur Şamlı, konuya ilişkin şu açıklamayı yapti:

“23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri edinen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Bizler Şamlıoğlu Toyota Plaza olarak her yıl gelenekselleştirdiğimiz 23 Nisan Çocuk Şenliğine tüm ebeveyn ve çocuklarımızı bu muhteşem coşkuya bekliyoruz!

Hacivat-karagöz Tiyatro gösterisi, Palyaçolar, el boyamalar, kedi badalı ve daha nice sürpriz eğlencelerimizi hazırladığımız şenliğimizde Zengin İkramlarımız, Bez Boyama çantaları ve kalemleri hediyelerimizle Toyota ve çocuklarımızın sevgisini bütünleyeceğimiz şenliğimize tüm müşteri ve halkımız davetlidir.

23 Nisan, Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@