“Torunlarımıza bırakabileceğimiz en önemli mirasımız olur” demiştik

Hükümet Konağı’nın karşısında bulunan üç binanın (Tekel, Özel İdare ve Sağlık Müdürlüğü) yıkılmasıyla, arkadaki açık otopark da dahil edilmek suretiyle Çorum’un büyük bir meydana kavuşabileceğini, eski Adliye binasının yıkılması suretiyle, Valiliğin önünün de geniş bir parka dönüştürülebileceğini önerdiğimiz ve bu doğrultuda sürekli yayınlar yaptığımız günlerde, “Bu meydan, torunlarımıza bırakabileceğimiz en önemli mirasımız olur” demeyi de ihmal etmemiştik.

Güncel 21.07.2017, 23:39
1724
“Torunlarımıza bırakabileceğimiz en önemli mirasımız olur” demiştik

Torunlarımıza miras bırakabileceğimiz bu devasa meydanın gerçekleşmesi yolunda artık -deyimin tam anlamıyla- geriye sayım devam ediyor. Tekel binasından sonra, Özel İdare’nin de yıkımına başlandı. Geriye bir tek Sağlık Müdürlüğü kalıyor ki, Sağlık Müdürlüğü’nün taşınacağı Sağlık Kompleksi’nin inşaatı da hızlı bir tempoda sürdürülüyor.

Bu noktaya, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün, ÇORUM HABER’in önerisini önemseyip sahiplenmesi sayesinde geldik. Başkan Külcü, bu projeyi hayata geçirmek üzere, sabırla, adım adım yürüdü. Engelleri birer birer aşarak işi sona yaklaştırdı. Önceki gün de, Özel İdare binasının yıkımını törenle başlattı.

Bu noktada ÇORUM HABER’in isim konusundaki samimi önerisinin, Çorum’a yurt içinde ve dışında prestij kazandıracağını da, yine Başkan Külcü’nün dikkatlerine bir kez daha sunmak istiyoruz. Kadeş Barış Antlaşması, insanlık tarihinin ilk yazılı barış antlaşması olması bakımından dünya çapında bir “değer”, hatta bir “marka”. Üniversitesine son derece isabetli bir biçimde “Hitit” adını koyan Çorum, sahibi olduğu “Kadeş” markasını da bu büyük meydanla dünyaya sunmalıdır.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 05:06
Güneş 06:30
Öğle 12:35
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@