SON DAKİKA
Kapat

Toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek hizmet edeceğiz”

Çorum Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, hafta sonu halkla birlikte mesai yaptı.

Toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek hizmet edeceğiz”

Çorum Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, hafta sonu halkla birlikte mesai yaptı.

23 Haziran 2014 Pazartesi 23:00
Toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek hizmet edeceğiz”
Çorum Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı, hafta sonu halkla birlikte mesai yaptı.

Hürriyet meydanındaki polis noktasında hem 34. Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali kapsamında gerçekleştirilen etkinlikleri takip eden Emniyet Müdürü Tarancı, hem de müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı, hem de vatandaşlarla sohbet etti.

Gece elinde telsizle cadde turu yapan Emniyet Müdürü Tarancı, önce caddede görevli ekipleri denetledi ardından da taksi duraklarını ziyaret ederek, taksici esnafıyla bir araya geldi. Tarancı, ziyaretlerde polisin görevleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken, taksici esnafının da sorunlarını dinledi.

Toplumun tüm kesimleriyle el ele vererek Çorum’a ve Çorum halkına hizmet edeceklerini dile getiren Tarancı, “Her şeyin başı huzur ve sağlık. Huzur ve güven ortamının olmadığı yerde hiçbir şey olmaz. Bunun için vatandaşlarımıza da büyük görevler düşüyor. Polis teşkilatı asayişi sağlamak için vardır. Ancak bunu yaparken halkın desteğini almakta son derece önemli. Bizim buradaki işimiz sevgi, saygı ve muhabbettir. Biz hizmet için varız. Gördüğünüz her türlü olumsuzluğu bize bildirin. Bizde iletilen olumsuzluğu ortadan kaldırmak ne gerekiyorsa onu yapalım. Ben değil biz mantığıyla hareket edeceğiz” dedi.

“TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA KOD NUMARASI UYGULAMASI GELİYOR”
Geçtiğimiz günlerde emniyet müdürlüğü resmi araçlarında uygulanmaya başlayan kod uygulaması hakkında da bilgi veren Tarancı, “Resmi araçlarımızın plakalarını tavan kısımlarına yazdırdık. Yapılan bir ihbarda adresi bulmakta ekipler sorunlar yaşayabiliyor. Artık bu uygulama ile vatandaşlarımız ekiplerimizi daha kolay olay yerine yönlendirebilecek. Diğer toplu taşıma araçlarında aynı uygulamayı hayata geçireceğiz. İnsanlar artık daha rahat denetim yapabilecek. İlk önce kendimizden başlattık bu uygulamayı ve denetime açtık” dedi.

Çorum’da kısa bir süre önce göreve başlamasına rağmen çok beğendiğini dile getiren Tarancı, “Çorum farklı bir şehir. Diğer illere bakıldığı zaman hem insanı hem de konumu itibariyle çok güzel bir il. Böyle bir ilde görev yapmak gerçekten benim için gurur vericidir. Çorum halkının huzur ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Taksicilerden polisin gözü kulağı olmalarını isteyen Tarancı, ayrıca taksicilerden şüpheli gördükleri herşeyi 155 aracılığıyla kendilerine bildirmelerini istedi.

TAKSİCİ ESNAFI’NDAN TARANCI’YA TEŞEKKÜR
Veysel Bolat isimli taksici ise, duraklarına yaptığı sürpriz ziyaretten dolayı Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı’ya teşekkür etti.

15 yıldır taksicilik yaptığını dile getiren Bolat, “Biz yıllardır burada esnaflık yapıyoruz. İlk kez bir emniyet müdürü bizi ziyaret ediyor. Bizi mutlu ettiniz. Değer verildiğimizi hissetmek çok güzel bir duygu. Yaptığınız ziyaretten dolayı size teşekkür ediyoruz” diye konuştu. (İHA)

Son Güncelleme: 23.06.2014 23:08

banner155