“Toplumda kadın, erkeklerden daha düşük noktada değil”

8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle Hitit Üniversitesi tarafından “Kadının eğitim hakkı ve toplumsal etkileri atölye çalışması” konulu program düzenlendi.

Güncel 08.03.2019, 21:30
374
“Toplumda kadın, erkeklerden daha düşük noktada değil”

Düzenlenen programda Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nurcan Baykam, akademisyenler, öğrenciler ve anne üniversitesine katılan kadınlar hazır bulundu.

Programın açış konuşmasını yapan Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nurcan Baykam, kadına değer veren bir dinin ve kadınlara haklar tanıyan onu eşit gören bir milletin mensubu olduklarını dile getirerek, kadının toplumda erkeklerden düşük olduğu nokta bulunmadığını ancak pratiğe geldiğinde bazı sorunlar yaşanabildiğini dile getirdi.

Cumhuriyet ile birlikte kadınlara başta seçme ve seçilme hakkı olmak üzere birçok hak tanındığını anlatan Prof.Dr. Nurcan Baykam, örf ve kanuni olarak kadınların eğitim almalarına engel de bulunmadığını kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından “Kadının eğitim hakkını kullanmasının toplumsal şiddet olaylarına etkisi” başta olmak üzere katılımcılar tarafından yöneltilen sorular cevaplandı.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@