“Toplumda fırsat eşitliği tüm bireylere sağlanmalı”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajında haftanın bir kutlama değil farkındalık oluşturma günleri olduğunu vurguladı.

Güncel 12.05.2019, 18:43
195
“Toplumda fırsat eşitliği tüm bireylere sağlanmalı”

Engellilerin sorunlarının sadece bir gün veya haftada değil sürekli ele alınarak gündemde tutulması gerektiğini dile getiren Ahmet Saatcı, “Toplumda fırsat eşitliği bütün bireyler için sağlanmalıdır” dedi.

Ülkelerin gelişmişlikleri, vatandaşlarına verdiği değerle ölçüleceğini belirten Memur-Sen İl Başkanı Saatcı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bir devlet, bütün vatandaşlarını kucaklayabiliyor, onların yaşam kalitesini yükseltiyor ve sıkıntılarını giderebiliyorsa, sosyal devlettir. Devlet, özellikle dezavantajlı vatandaşlarına pozitif ayrımcılık yapmalı, onların hayatlarını kolaylaştırmalı ve üretime katkıda bulunmalarını sağlamalıdır.

Engellilerin kamusal hayatın her alanına tam ve bağımsız kişiler olarak katılımı, çalışma alanında fırsat eşitliğinin sağlanması, kişisel gelişim imkânlarından istifade edebilmeleri, eğitim öğretim hizmetlerine erişimin kalıcı olarak sağlanması, yapılan düzenlemelerin engelli vatandaşlarımız da düşünülerek planlanması ve uygulanması, engellilerini dört duvar arasına kapatmayan, sosyal alanda imkân ve kamusal alanda istihdam oluşturan bir Türkiye ve dünya için herkes duyarlı olmalı ve elinden geleni yapmalıdır.

Engelli kardeşlerimiz sadece insanların iyilikseverliğine terk edilmeden ayrımcı olmayan iyi yasaların imkânına da kavuşturulmalıdır. Engelliler Haftası’nda, engellilerimizin sorunları sadece bir gün ve bir hafta diliminde ele alınmakla yetinilmemeli; sürekli gündemde tutulmalı ve çözümün de üretildiği günler olmalıdır. Memur-Sen olarak, engellilerimizin sorunlarının çözümü ve kazanımların daha da artması için her türlü mücadeleyi vermeye devam edeceğiz”

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@