TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu’nda seçim heyecanı

TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu’nda gerçekleştirilen 2017-2018 eğitim öğretim yılı Okul Öğrenci Meclisi başkanlığı seçimi büyük heyecana sahne oldu.

Güncel 23.11.2017, 00:12
1601
TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu’nda seçim heyecanı

Öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlarına yönelik olarak ‘’Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri ‘’ yönergesi doğrultusunda TOKİ Şehit Şükrü Özyol İlkokulu’nda 13 Kasım 2017 tarihinde “Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı” seçimi gerçekleştirildi.

Seçim sürecinin ilk aşamasında sınıf temsilcileri belirlenerek Okul Öğrenci Meclisi’nin oluşumu sağlandı. Okul Öğrenci Meclisi başkanlığına aday olan 7 öğrenci, seçim öncesinde yoğun bir propaganda faaliyeti yürüterek, gerek hazırladıkları afişlerle ve gerekse sınıfları gezerek kendilerini tanıtma imkanı buldu.

Yapılan oylama sonucunda 4/A sınıfı öğrencisi Samet Bulut, geçerli 283 oyun 76’sını alarak, Okul Öğrenci Meclisi başkanlığına seçildi.

Başkan seçilen Samet Bulut ile birlikte Okul Öğrenci Meclisini oluşturan öğrencilere mazbataları, okul müdürü Mustafa Karaca tarafından verildi. Okul müdürü Karaca yaptığı konuşmada, Okul Öğrenci Meclisi Başkanı seçilen Samet Bulut’u tebrik ederek, seçim sürecine katkıda bulunan başta müdür yardımcısı Elif Bahçeci, okul seçim kurulu başkanı Emine Kabakçı, seçim rehber öğretmeni Taha Elmacı olmak üzere tüm öğretmenlere, seçim ve sandık kurullarında görev yapan öğrencilere, seçim çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürüten başkan adaylarına ve demokratik hakkını kullanarak oy veren tüm öğrencilere teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@