16 Şubat 2014 Pazar 20:33
“TOKİ mağdurları defalarca kapımızı çaldı”
CHP’nin orada tesadüfen bulunduğu şeklindeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını dile getiren Atlas, günler öncesinden TOKİ’de yaşayan vatandaşların CHP’nin kapısını çaldığını ve CHP olarak da sorunu yerinde gördükten sonra Vali Sabri Başköy ve Çorumgaz nezdinde yapılan girişimler sonucu vatandaşların soğuk kış gününde sorunlarının ortadan kalktığını dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak sorunun çözüme kavuşturulması için üzerlerine düşen girişimleri yaptıklarını dile getiren Atlas, ayrıca vatandaşların sorunlarına duyarsız kalmayan Vali Sabri Başköy ile Çorumgaz yetkililerine de teşekkür etti.

Atlas, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman tüm Çorum’un derdini derdimiz bildik. 236 bin yurttaşımızı ayırmadan yardımına ve hizmetine koşmaya gayret gösterdik. Çorum için bu gayretlerimize de devam edeceğiz. Geçtiğimiz hafta Akkent’te Toki binalarında bulunan 160 hanenin doğalgazlarının 25 gündür kesik olduğunu öğrendik. TOKİ Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Koca, bir hafta boyunca sürekli bizleri arayarak, TOKİ’de yaşanan sorunu dile getirdi. Yoğun programımız nedeniyle bizleri defalarca arayan ve ulaşmaya çalışan Hüseyin Koca, Dalgıçlar Otel'de yanımıza gelerek, TOKİ’de yaşanan sorunları dile getirmiş ve çözüme kavuşturulması için bizlerden yardım istemiştir. Akkent Mahallesi’nde geçtiğimiz yıllarda da bu sorunlar yaşanmış, Cumhuriyet Halk Partisi olarak yurttaşlarımızın sorunlarını çözmek için vatandaşlarımızın yardımına koşmuş, sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüme kavuşmasını sağlamıştık. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, sıkıntıya düşen vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek için Çorumgaz’ın Sahibi Ahmet Ahlatçı ve Sayın Valimiz Sabri Başköy ile görüşerek, vatandaşlarımızın soğukla yaptıkları mücadelesini gidermek için girişimlerde bulunduk. Sayın Valimiz Sabri Başköy, bizleri de kırmayarak konuyla yakından ilgilenmiş ve konunun çözüme kavuşturulması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na talimatlarını vermiştir. Gereken duyarlılığı gösteren ve konuyla yakından ilgilenen Sayın Valimiz Sabri Başköy’e de içtenlikle şükranlarımızı sunduğumuzu ifade etmek isteriz.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Köse’nin “CHP orada tesadüfen bulunuyordu” sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Cengiz Atlas, “Çünkü konunun çözüme kavuşturulması için Hüseyin Koca tarafından kapısı çalınan bizdik.

Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak önemsediğimiz konu, soğuk kış günlerinde 25 gün boyunca doğalgazları kesik olduğu için mağdur olan 850 vatandaşımızın bu sıkıntısının giderilmiş olmasıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sorunun çözüme kavuşturulması için üzerimize düşen gerekli girişimleri yaptığımız için mutluyuz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi, 236 bin yurttaşımızın derdini derdimiz bilip yardımına koşacağımızı, her zaman vatandaşlarımızın yanında olacağımızı, ifade etmek isteriz” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 16.02.2014 20:34