TKDK’dan yeni hibe

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan TKDK’nın, IPARD II Programı Beşinci Başvuru Çağrı İlanıyla, 1,5 milyar liralık yeni bir hibe paketi açıkladığını, söyledi.

Güncel 10.03.2019, 22:10
556
TKDK’dan yeni hibe

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun çağrı ilanıyla ilgili açıklama yapan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan şunları söyledi; Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Aydın’da düzenlenen “IPARD II 5. Başvuru Çağrısı Tanıtım Programı”yla TKDK’nın 250 milyon avro, yani 1,5 milyar liralık hibe paketiyle hayvancılık ile işleme ve pazarlama sektörlerine yönelik proje çağrısına çıktığını ilan etmiştir. Bu hibe paketiyle hayvancılık yatırımlarına 1 milyar lira, işleme ve pazarlama yatırımlarına da 500 milyon liralık bütçe tahsis edilmiştir.

Her iki sektöre yönelik yapım işleri, makine-ekipman alımları ve işletmelerin kendi elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamaya yönelik yenilenebilir enerji yatırımları destek kapsamındadır. Yatırımlardaki tüm harcamalar KDV’den muaf olup, hayvancılık yatırımlarında, %40-70 arasında, işleme ve pazarlama sektörü yatırımlarında da %40-50 arasında hibe verilecektir. Projeler, İl Koordinatörlüğümüz tarafından 8 Nisan – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir. Yatırım düşünen vatandaşlarımızın biran evvel kararlarını verip, İl Koordinatörlüğümüzden gerekli desteği almalarını ve proje teslim tarihlerine de dikkat etmelerini tavsiye ediyorum”

2013 yılından buyana Çorum’da 600’ü aşkın proje için 170 milyon liralık yatırımın desteklediğini ve 80 milyon lirayı aşan hibe desteğinde bulunulduğunu belirten Ceylan, TKDK IPARD II dönemi 5. başvuru çağrısıyla tarıma ve kırsala destek vermeye devam ettiklerini bildirdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@