Tıp Fakültesi’ne en iyi araştırma ödülü

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin yaptığı çalışma en iyi araştırma ödülü getirdi.

Güncel 10.04.2019, 00:48
409
Tıp Fakültesi’ne en iyi araştırma ödülü

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ile Klinik Biyokimya Anabilim Dalı öğretim üyelerinin hazırladığı çalışma 7. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu tarafından “Prof. Dr. Hasan Salih Zeki Aksu En İyi Araştırma Ödülü”ne layık görüldü.

Yapılan açıklamaya göre sözel olarak sunulan “Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Olan ve Olmayan Hastaların Ayırımında Yeni Bir Gösterge: Hitit İndeksi” başlıklı çalışma ile Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalarına, hastaneye başvurdukları sırada daha hızlı ve doğru bir şekilde tanı konmasına yönelik, laboratuvar ve klinik değerlendirmelere dayanan ve “Hitit indeksi” olarak tanımlanan bir indeks oluşturuldu.

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalarının tanı ve tedavisi konusunda başarılı çalışmalarına devam eden Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde, Anabilim Dalı Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam ve ekibindeki öğretim üyeleri ile Klinik Biyokimya Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Kayadibi’nin birlikte yaptıkları çalışma, konunun uzmanı bilim insanları tarafından ilgiyle karşılandı ve tebrik edildi.

Çalışmalarının özel ödülü almaya değer bulunmasından dolayı çok mutlu ve gururlu olduklarını bildiren Prof. Dr. Nurcan Baykam, Hitit Üniversitesi olarak bilimsel çalışmalarla ses getirmeye devam edeceklerini ve ortaya çıkan verilerle sadece ülkemizde değil; tüm dünyada insan ve toplum sağlığına hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:33
Güneş 06:58
Öğle 12:29
İkindi 15:22
Akşam 17:51
Yatsı 19:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@